6 czerwca 2024

Kacper Sowa z kolejnym powołaniem do Reprezentacji Polski!

Miło nam poinformować o kolejnym powołaniu do Reprezentacji Polski U19 w futsalu, które otrzymał reprezentant naszej Akademii Piłkarskiej Kacper Sowa. Zawodnik Okocimskiego znalazł się w gronie 15 zawodników powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski, Łukasza Żebrowskiego.

Zgrupowanie odbędzie się w dniach od 14.06.2024 do 16.06.2024 w Czeladzi. Następnie Reprezentacja Polski wyjedzie na międzynarodowy turniej Futsal Week w Poreču w Chorwacji, który odbędzie się w dniach od 17.06 do 25.06.2024.

W turnieju weźmie udział dziewięć reprezentacji: Polski, Chorwacji, Finlandii, Ukrainy, Hiszpanii, Czech, Serbii, Niemiec i Włoch. W pierwszej fazie turnieju, grupowej, Biało-Czerwoni zagrają z dwoma ostatnimi z wymienionych – najpierw 18 czerwca z Niemcami, a dzień później z Włochami (oba mecze o godz. 11.00). Następnie Polacy zmierzą się w drugiej fazie z jeszcze dwoma rywalami.

Kadra Reprezentacji Polski:
Bramkarze: Jakub Florek (Rekord Bielsko-Biała), Hubert Zadroga (Constract Lubawa).
Rozgrywający: Olivier Bednarski (GKS Futsal Tychy), Maciej Gołąbek, Radosław Górkiewicz, Kacper Pawlus, Marcin Ptak (wszyscy Rekord Bielsko-Biała), Grzegorz Haraburda (Jagiellonia Białystok), Hubert Klatkiewicz, Aleksander Kozak (obaj Red Dragons Pniewy), Aleksander Kuźma (Futbalo Białystok), Dawid Łapigrowski (Team Lębork), Jakub Sławkowski (FC Reiter Toruń), Kacper Sowa (AP CANPACK Okocimski Brzesko), Dominik Sudra (Sośnica Gliwice).

Źródło: własne/futsal-polska.pl
Zdjęcie: futsal-polska.pl