4 lutego 2024

Zawodnicy AP CANPACK Okocimski na sesji Rady Powiatu

W czwartek 1 lutego zawodnicy naszej Akademii wraz z trenerem Arkadiuszem Śliwą mieli przyjemność uczestniczyć w sesji Rady Powiatu Brzeskiego. Na sesji tej Starosta Brzeski Andrzej Potępa wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Brzyk uhonorowali upominkami Drużynę oraz trenerów, która brała udział w Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu U13, rozegranych w grudniu w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Brzesku. Jak zaznaczył Starosta Brzeski podczas swojej wypowiedzi, bez wątpienia ten turniej był historycznym wydarzeniem sportowym nie tylko w dziejach Klubu, ale również Brzeska i Powiatu Brzeskiego. Zwrócił uwagę na wzorową organizację i bardzo wysoki poziom zawodów, o czym świadczą liczne pozytywne komentarze trenerów oraz kibiców, którzy zawitali do Brzeska w tym czasie. Słowa podziękowania i życzenia dalszych sukcesów złożył na ręce Wiceprezesa ds. sportowych Marcina Jurkiewicza oraz Wiceprezes ds. organizacyjnych Elżbiety Rysak, a zarazem radnej Powiatu Brzeskiego.
Przypomnijmy, że w grudniu zeszłego roku, Okocimski Klub Sportowy przy współpracy Powiatu Brzeskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego otrzymał od Polskiego Związku Piłki Nożnej organizację Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U-13 w naszym Powiecie. Decyzja o wyborze Brzeska jako miejsca organizacji Mistrzostw poprzedzona była kilkuletnią, bardzo dobrą pracą Klubu na rzecz rozwoju młodzieżowego futsalu w Polsce. Od kilku lat Okocimski Klub Sportowy jest stałym uczestnikiem Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych, co zaowocowało dużym zaufaniem i poparciem ich kandydatury na organizację Mistrzostw w strukturach PZPN. O awans do Mistrzostw rywalizowało 78 drużyn z całej Polski. W przeprowadzonych turniejach kwalifikacyjnych awans zdobyło 14 najlepszych drużyn, poprzedni Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała oraz gospodarze turnieju czyli Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko. Drużyna Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko dumnie i godnie reprezentowała nasz Powiat i stanęła na wysokości zadania. Niestety brakło troszkę szczęścia, gdyż awans do najlepszej ósemki w Polsce uzyskała z naszej grupy Drużyna z Katowic, która miała taką samą liczbę punktów jak Drużyna Okocimskiego, jednak posiadała lepszy bilans bramkowy co spowodowało, że to ich to Drużyna przeszła do fazy Pucharowej.
Dziękujemy Staroście Brzeskiemu Andrzejowi Potępie oraz Przewodniczącemu Rady Powiatu Kazimierzowi Brzyk za zaproszenie, miłe przyjęcie nas podczas sesji oraz dostrzeżenie pracy tak zawodników, trenerów, zarządu, ale również rodziców, którzy wytrwale przywożą dzieci na treningi i wspierają podczas rozgrywanych meczy. Padło wiele ciepłych słów, które pokazują, że to co robimy jest czymś dobrym dla rozwoju sportu w Powiecie Brzeskim – mówi Elżbieta Rysak Wiceprezes ds. organizacyjnych.
Cieszy fakt, że zaczynamy być doceniani za swoja pracę nie tylko w Polsce, ale również na naszym przysłowiowym podwórku. Bardzo ważne w rozwoju każdej branży (również sportowej) jest wzajemne zaufanie, wsparcie nie tylko finansowe, ale także merytoryczne, mentalne i organizacyjne. Tylko wspólne działania pozwalają na wykonanie wielkich zadań, a Mistrzostwa Polski są niewątpliwie tego przykładem.  Dlatego bardzo duże podziękowania dla Pana Andrzeja Potępy i sztabu organizacyjnego ze strony Powiatu Brzeskiego za sprawną pomoc przy organizacji Mistrzostw. Nie sposób wymienić wszystkich, ale bardzo pozytywnie należy ocenić współpracę z Dyrektorem Liceum – Panem Ryszardem Ostrowskim oraz kierownikiem ds. technicznych – Panem Markiem Mikulińskim, którzy nadzorowali działania i zalecenia, realizowane na terenie szkoły. Zawsze czuć było przychylność, a przede wszystkim zaufanie w odbiorze do podejmowanych decyzji organizacyjnych mimo, że pierwszy raz mieliśmy przyjemność wspólnych, tak dużych działań. Podziękowania dla kadry utrzymującej czystość i sprawność techniczną szkoły w tym czasie współpraca – wzór.
Przy okazji organizacji mistrzostw dokonane zostały zakupione nowe bramki na hali, siatki zabezpieczające okna, malowanie szatni, korytarzy i wiele innych technicznych działań usprawniających funkcjonowanie szkoły. Podziękowania należą się również naszym zawodnikom – wolontariuszom za duży profesjonalizm. Sprawnie pomagali w poruszaniu się po obiekcie wszystkim drużynom co ułatwiało komunikację.
Organizacja mistrzostw w Brzesku to przyjęcie gości z całej Polski. Korzyści dla  branży hotelarskiej, gastronomii i transportu. Należy podkreślić fakt, że oglądalność wyniosła około 30 tysięcy osób na kanale YouTube, tak więc ogromna promocja regionu. Wszyscy byliśmy gospodarzami tego wydarzenia i reprezentowaliśmy nasz region – Klub, Gminę, Powiat, Małopolskę. Do dziś spływają bardzo pochlebne i budujące opinie, a wszystkim którzy dołożyli swoją pracę do tych działań ogromnie dziękuję. Postaramy się wykorzystać potencjał i  zdobyte doświadczenie na kolejne lata walcząc o kolejne, tak prestiżowe wydarzenia  na naszej ziemi – mówi Marcin Jurkiewicz Dyrektor Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko/Wiceprezes ds. sportowych