4 lutego 2024

Futsal: Okocimski Brzesko w finałach MMP w kategorii U19! (akt.)

W rozegranej dziś III fazie eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U19 zespół Okocimskiego zagwarantował sobie udział w grupie finałowej. „Biało-zieloni” zakończyli niedzielne rozgrywki na pierwszym miejscu notując 7 punktów.

Podopieczni trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka rywalizowali o awans z takimi zespołami jak: BSF Bochnia, SMS Solne Miasto Wieliczka oraz Futsal Club Łańcut.

Okocimski swoją walkę o awans rozpoczął spotkaniem z BSF ABJ Bochnia. Mecz ten nie wyłonił, jednak zwycięzcy i zakończył się rezultatem 1:1. Kolejnym rywalem „biało-zielonych” był gospodarz turnieju Futsal Club Łańcut, który musiał uznać wyższość zawodników z Brzeska przegrywając 1:5.

W ostatnim spotkaniu ponownie swoją siłę i dominację udowodnił Okocimski, który dzięki pokonaniu rówieśników z Wieliczki wynikiem 4:1 zapewnił sobie awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U19.

Przed nami sporo futsalowych emocji, za niespełna tydzień o modele powalczą zawodnicy z rocznika U17, a pod koniec lutego do gry przystąpi wspomniany rocznik U19.

Wyniki spotkań:
BSF ABJ Bochnia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:1
Bramka: Marcel Kubala

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Futsal Club Łańcut 5:1
Bramki: Piotr Pitaś x2, Marcel Kubala, Maciej Węgrzyn, samo.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – SMS Solne Miasto Wieliczka 4:1
Bramki:
Piotr Pitaś, Arkadiusz Zuzia, Maciej Węgrzyn Węgrzyn, Michał Siudut.

Tabela:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko 7 pkt
2. BSF ABJ Bochnia 5 pkt
3. SMS Solne Miasto Wieliczka 3 pkt
4. Futsal Club Łańcut 1 pkt

Kadra: Karol Dzień, Michał Siudut, Piotr Pitaś, Marcel Kubala, Maciej Węgrzyn, Piotr Broszkiewicz, Karol Cieśla, Szymon Kozieł, Arkadiusz Zuzia, Nikodem Mgłosiek, Kacper Sowa.