31 października 2023

Trener Rafał Hebda o CLJ U19 w futsalu

Krótkiego wywiadu udzielił nam szkoleniowiec Rafał Hebda , który wraz z Dawidem Lizakiem będą przygotowywać zespoły U17 oraz U19 do rozgrywek futsalowych. Zapraszamy do zapoznania się z treścią wywiadu.

Jak będą przebiegały przygotowania do CLF?

RH -W chwili obecnej zaplanowane mamy dwie jednostki treningowe tygodniowo. W zajęciach uczestniczą zespoły U19 oraz U17. Zależy nam, żeby oba zespoły przygotowywały się identycznie, co pozwoli nam później wyłonić najlepszy w danej chwili skład oraz da większy komfort rotacji zawodników między grupami, np. w związku z ewentualnymi kontuzjami. Wcześniej z trenerem Dawidem dokonaliśmy analizy dotychczasowych występów naszych zawodników podczas poprzednich edycji MMP w Futsalu (YouTube). Wytypowaliśmy elementy które chcemy poprawić i nad nimi pracujemy podczas jednostek.

Jak do futsalu podchodzi sztaba szkoleniowy oraz sami zawodnicy?

RH:- Chcemy żeby rozgrywki futsalowe w tym roku nie były tylko dodatkiem/zabawą podczas przerwy zimowej. Podchodzimy to tego profesjonalnie i bardzo poważnie. Tego samego będziemy wymagać od naszych zawodników. Chłopcy, którzy podejdą do tego rzetelnie zyskają na tym najwięcej.

Jak trener ocenia zespół U19 przed startem ligi?

RH: – Zespół z bardzo dobrymi umiejętnościami, posiadający już pewne doświadczenie meczowe. Postawiliśmy pewien cel i przy odpowiednim wysiłku i zaangażowaniu stać ten zespół na uzyskanie dobrego wyniku. Dokładnie to samo dotyczy zespołu U17.

Czego można spodziewać się po zespołach z którymi będziemy rywalizować?

RH: – W rozgrywkach Futsal CLJ U19 bierze udział tylko 24 zespoły z całej polski. Co już pokazuje, że poziom rozgrywek i rywalizacji będzie na wysokim poziomie. Podczas całych rozgrywek spodziewać się będzie można twardej, solidnej futsalowej gry. Co finalnie może wpłynąć na doskonałe widowiska pełne emocji. Mamy nadzieje, że podczas domowych meczy trybuny będą licznie wypełniać się sympatykami naszego klubu na które serdecznie zapraszamy.