31 października 2023

Futsal: Okocimski wystąpi w CLJ U19!

Ostatnie lata działalności Klubu mocno rozwinęły się pod względem futsalu. Niejednokrotnie zespoły AP CANPACK Okocimski Brzesko pokazywały wysoki poziom, dzięki któremu mogli rywalizować z najlepszymi drużynami w Polsce.  Co roku zawodnicy Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko stawali do walki o miano najlepszej drużyny w Polsce rozgrywając swoje mecze za równo w eliminacjach jak i w samych finałach Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu.

Jeszcze więcej emocji oraz jeszcze więcej piłki futsalowej będziemy mieli w tym roku. Przedstawiciele Klubu podjęli decyzje o dołączeniu do prestiżowej Centralnej Ligi Juniorów U19 w futsalu. Zespół prowadzić będzie trener Rafał Hebda, a jego asystentem będzie złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu Dawid Lizak. Obaj szkoleniowcy będą przygotowywać zespół U19 oraz U17, który rozpocznie swoje eliminację do MMP.

Centralna Liga Juniorów U-19, to nowy projekt PZPN. Jest to projekt mający na celu podniesienie jakości futsalu młodzieżowego w kategorii U-19, czyli zaplecza seniorów. CLJ U-19 Futsal, to 4 makroregiony po 6 drużyn, w których rozegranych zostanie 10 meczów, które w końcowej tabeli wyłonią uczestników Mistrzostw Polski U-19 w Mielcu (lutym 2024).

Miejsca 1-2 uzyskują automatycznie awans natomiast miejsca 3-6 o awans będą walczyli w III etapie kwalifikacji.

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko w futsalu młodzieżowym jest od kilku lat marką uznaną i rozpoznawalna w całej Polsce. Zbudowany współczynnik jakości w ostatnich latach pozwolił aby drużynę zgłosić  do rozgrywek i zapewnić sobie w niej udział.

Aktualnie w grupach U-19/U-17 będziemy pracować 2 razy w tygodniu aby wypracować tzw. nasze ,,DNA Futsalu’’, dzięki czemu nasza gra będzie nie tylko efektowna ale przede wszystkim efektywna.

Centrala Liga Juniorów pozwala na cotygodniowy kontakt z drużynami na poziomie centralnym, dzięki czemu również w Brzesku będziemy posiadali możliwość dopingowania i oglądania chłopaków w akcji.

„Myślę, że CLJ Futsal to kolejny, bardzo mocny krok do zbudowania w Brzesku seniorskiej drużyny futsalowej, która w przyszłości dostarczy wszystkim wiele pozytywnych emocji, w tym jakże długim okresie jesienno-zimowym.” – dodaje Marcin Jurkiewicz – Dyrektor Akademii.

Zawodnicy 30 października odbyli już pierwszą jednostkę treningową jak miała miejsce w hali sportowej w Mokrzyskach. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 zawodników.