31 października 2023

Trener Dawid Lizak o rozgrywkach futsalowych

O kilka zdań poprosiliśmy również trenera Dawida Lizaka, który razem z trenerem Rafałem Hebdą będą tworzyć sztab szkoleniowy odpowiedzialny za zespoły U17 oraz U19. Zapraszamy do lektury.

Za wami pierwszy trening do rozgrywek w CLF U19 jak trener ocenia podejście zawodników do tych rozgrywek?

DL: -Na początku treningu powiedziałem chłopakom, że udział w Mistrzostwach Polski jest bardzo fajną przygodą i wspomnieniem na całe życie. Oni dodatkowo będę mieli okazje pokazać swoje umiejętności w Centralnej Lidze Juniorów w Futsalu. Rywalizacja z najlepszymi na pewno jest motywująca i było to widać już na pierwszym treningu. Każdy z zawodników wykazał się dużym zaangażowaniem, zaciekawieniem i chęcią rozwijania umiejętności futsalowych. Właśnie tego oczekuje od zawodników i uważam, że to zaprocentuje w najbliższej przyszłości.

Jak trener ocenia ligę, w której przyjdzie wam rozgrywać mecze?

DL: -Rozgrywki CLJ w futsalu zaliczą swój debiut w tym sezonie. Cieszy mnie to, że Okocimski dostał szanse uczestnictwa w nich. Futsal w Polsce się rozwija, a Okocimski podąża tym trendem. W naszym Makroregionie szykuje się zacięta walka o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem na MMP u19. Dobrą formą już wykazała się Stal Mielec wysoko wygrywając swój mecz barażowy o miejsce w CLJ. Z doświadczenia mogę zakładać że BSF Bochnia zrobi wszystko żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Na pewno nie zabraknie emocjonujących pojedynków.

Twoje futsalowe doświadczenie będzie niezwykle ważne w tych rozgrywkach. Jak Ty sam podchodzisz do tego projektu?

DL: -Jako zawodnik uczestniczyłem w kilku turniejach Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Akademickich Mistrzostw Polski z mniejszy czy większymi sukcesami. Ponadto jestem zawodnikiem pierwszoligowego Heiro Rzeszów. Zebrane doświadczenie zawodnicze będę chciał przekazać młodym zawodnikom Okocimskiego. Jest to na pewno dla mnie fajne wyzwanie, duża szansa i okazja do zdobycia cennego doświadczenia jako trener.

Na czym będziecie się skupiać podczas treningów?

Zawodnicy w pierwszym etapie treningów futsalu musza oswoić się z halą, przestawić z gry po 11 zawodników. Taki cel miały pierwsze zajęcia, ale z powodu ograniczonego czasu już staraliśmy się wpleść niektóre rozwiązania taktyczne i stałe fragmenty gry. Z czasem będziemy starali się to doskonalić oraz wprowadzać kolejne rozwiązania, które pozwolą nam iść do przodu i uwolnić ogromny potencjał który drzemie w tych chłopakach.