24 kwietnia 2023

Młodzik 2010: Pewna wygrana z Progres Andrychów /FOTO/

Pewne zwycięstwo zanotowali młodziki trenera Mateusza Wawryki, którzy w niedziele na własnym terenie pokonali AP Progres Andrychów wynikiem 5:0. Bardzo dobrą skutecznością w meczu popisał się Filip Mucha, który zanotował trzy trafienia. Po jednym golu dołożyli również Beniamin Pabian oraz Wiktor Szostak.

Dzięki wygranej zespół AP CANPACK Okocimski awansował na 4 miejsce w tabeli, mając po trzech meczach pięć punktów. W kolejnym spotkaniu „biało-zieloni” zmierzą się na wyjeździe z Radziszowianką Radziszów. Spotkanie to rozegrane zostanie 26 kwietnia.

Zawodnicy trenera Mateusza Wawryki od początku meczu nie kalkulowali i od razu zaatakowali bramkę zawodników z Andrychowa. Po zaledwie 6 minutach gry zdobyli pierwszą bramkę w meczu, której autorem został Filip Mucha. Ten sam zawodnik trzy minuty później dał kolejny powód do radości strzelając drugiego gola. Pierwszą połowę młodzi adepci naszej Akademii kończyli z trzema bramkami na koncie.

Po zmianie stron goście bardziej uszczelnili szyki obronne licząc na jak najmniejszy bilans straconych bramek. Nie przeszkadzało to jednak gospodarzą, którzy jeszcze dwukrotnie zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych, kończąc ostatecznie spotkanie wynikiem 5:0.