8 stycznia 2024

Futsal U15: Zespół z Brzeska jedzie na finały MMP!

W niedziele rozegrano ostatnią III fazę eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U15. W hali sportowej przy ul. Legionów Piłsudskiego 23 w Brzesku udział wzięły trzy zespoły Limanovia Limanowa, Champions Brzesko oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko. Zwycięzcą III fazy eliminacji została drużyna z Limanowej, która zanotowała dwie wygrane. Zespół trenera Mateusza Wawryki zajął ostatecznie trzecie miejsce, które nie było premiowane awansem do fazy finałowej.

Okocimski Brzesko w swoim pierwszym meczu mierzył się z lokalnym rywalem Champions Brzesko. Podopieczni trenera Mateusza Wawryki spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze wychodząc nawet na dwubramkowe prowadzenie. Niestety jeszcze przed przerwą z prowadzenia cieszyli się rywale, którzy zanotowali trzy trafienia. Po zmianie stron nadal bardziej skuteczniejsi byli zawodnicy z Champions Brzesko, którzy dołożyli kolejne dwa gole. Okocimski w drugiej odsłonie przeciwstawił się tylko jedną bramką, którą zdobył Kamil Maciaś.

Mimo porażki w pierwszym meczu Okocimski nadal miał szansę na wyjście z grupy, by to zrealizować potrzebna była wygrana z Limanovią Limanowa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem przyjezdnych, którzy pokonali „biało-zielonych” wynikiem 3:1.

Gratulujemy zespołowi Champions Brzesko awansu do 16 najlepszych drużyn w Polsce i jednocześnie życzymy jak najlepszych wyników oraz godnego reprezentowania naszego miasta oraz regionu.

Kadra: Bartosz Pasek, Kamil Kościółek, Jakub Dudzik, Kamil Maciaś, Dawid Maciaś, Franciszek Gadzina, Beniamin Pabian, Franciszek Mrzygłód, Bartłomiej Francuz, Filip Mucha,  Igor Mizera, Adrian Łabno, Franciszek Jagielski.

Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Champions Brzesko 3:5
Bramki dla OKS: Franciszek Gadzina x2, Kamil Maciaś.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 1:3
Bramki dla OKS: Kamil Maciaś.

Tabela końcowa:
1. Limanovia Limanowa 6 pkt
2. Champions Brzesko 3 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 0 pkt