8 stycznia 2024

CLJ: Okocimski lepszy od BSF Bochnia

W niedzielę 7 stycznia rozegrano 8. kolejkę CLJ U19 w futsalu, w której to Okocimski Brzesko podejmował BSF Bochnia. Tym razem w pojedynku derbowym lepszy okazał się być Okocimski, który zwyciężył wynikiem 4:3. Duży wpływ na zdobyte 3 punkty miał Piotr Pitaś, który zanotował trzy trafienia. Na listę strzelców wpisał się także Marcel Kubala. Po stronie BSF do bramki trafiali: Dawid Goryczko,  Wojciech Doroszkiewicz oraz Adrian Kochniarczyk.

Podopieczni trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka mogli się pokusić o zdecydowanie więcej bramek. Swojej okazji nie wykorzystał m.in. Marcel Kubala marnując rzut karny oraz Piotr Pitaś, który miał okazje wykonując przedłużony rzut karny. W obu przypadkach dobrą interwencja popisał się golkiper z Bochni, który w niedzielnym spotkaniu niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą goli.

Zespół z Brzeska po 8. kolejkach plasuje się na 5 miejscu w tabeli, mając na swoim koncie 9 punktów. Do zakończenia futsalowych zmagań pozostało tylko dwie kolejki, w których zawodnicy zmierzą się z Klub Futsalowy Stal Mielec oraz GKS Futsal Nowiny.

8. kolejka CLJ U19 – Makroregion IV
AP CANPACK Okocimski Brzesko – BSF Bochnia 4:3
Bramki:
Marcel Kubala 22, Piotr Pitaś 31, 32, 39 – Dawid Goryczko 14,  Wojciech Doroszkiewicz 31, Adrian Kochniarczyk 38.
Żółte kartki:
Piotr Broszkiewicz, Karol Cieśla – Szymon Bajda, Wojciech Doroszkiewicz.
Widzów:
80.

Okocimski KS: Karol Dzień – Michał Siudut, Piotr Pitaś, Maciej Węgrzyn, Marcel Kubala.

Rezerwowi: Wiktor Sikora, Szymon Kozieł, Karol Cieśla, Igor Martyna, Hubert Wągroda, Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej, Piotr Broszkiewicz, Kacper Sowa.

Trener: Rafał Hebda.
II Trener: Dawid Lizak.
Kierownik drużyny: Marcin Jurkiewicz.

BSF: Oliwier Piwowarczyk – Dawid Goryczko, Sebastian Koza, Wojciech Doroszkiewicz, Iwo Wolnik.

Rezerwowi: Dominik Kamiński, Jakub Strzałka, Konrad Hudek, Dawid Cholewa, Szymon Stano, Szymon Bajda, Adrian Kochniarczyk, Karol Łach

Trener: Antun Bacić.
Asystent trenera: Janusz Piątek.
Kierownik drużyny: Dawid Kociołek.