16 grudnia 2023

Futsal U13: Zwycięstwo na zakończenie

W sobotę rozegrano drugi dzień Finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U13. W tym dniu każda z drużyn rozegrała po dwa spotkania, kończąc tym samym zmagania w fazie grupowej. Zespół Okocimski w sobotę rywalizował z AZS UŚ Katowice oraz LZS Dragon Bojano. 

Pierwsze spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych trenera Arkadiusza Śliwy, ulegając rówieśnikom z Katowic aż 0:6. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Rafał Konowal (trzy), Piotr Dyl (dwie) oraz Natan Stolarz. Porażka mocno skomplikowała sytuację Okocimskiego, który praktycznie został bez szans na zapewnienie sobie awansu do ćwierćfinałów.

Odmienioną drużynę zobaczyliśmy z kolei w meczu z Bojano. Zawodnicy z Brzeska od samego początku mocno ruszyli na rywala czego efektem była szybko strzelona pierwsza bramka. Samo spotkanie mogło się podobać zebranej publiczności, która mocno dopingowała za równo gospodarzy jak i gości.

Okocimski starał się szybko strzelić drugą bramkę jednak, sztuka ta nie udała się w pierwszej połowie i po 10 minutach gry oba zespoły schodziły z wynikiem remisowym. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej części gry, z której bardziej zadowoleni byli gospodarze strzelając dwie bramki. Pierwszą z nich zdobył ponownie Hubert Śliwa, który tym samym dał prowadzenie swojej drużynie. Rywale nie odpuszczali i ponownie doprowadzili do remisu, co w żadnym stopniu nie zadowalało Okocimskiego.

Decydujący cios zadał Aleksander Rogóż, który po otrzymaniu podania od Huberta Śliwy pokonał bramkarza ustalając tym samym wynik 3:2. Do zakończenia spotkanie postała niespełna 60 sekund gry, które nie wpłynęły już na zmianę rezultatu.

Mimo wygranej Okocimski nie zdołał awansować do ćwierćfinałów, jednak pokazał, że stać ich na bardzo dobrą grę i rywalizację z najlepszymi drużynami w Polsce. Zebrane doświadczenie oraz samo uczestniczenie w tak wysokiej rangi turnieju na pewno zaprocentuje już w najbliższej przyszłości.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Cieszę się, że po nieudanym pierwszym meczu w dniu dzisiejszym z Katowicami (0-6), w którym przeciwnik wykorzystał praktycznie wszystkie swoje sytuacje, pokazaliśmy charakter i udowodniliśmy, że drzemią w nas spore umiejętności.

Jestem bardzo dumny z chłopaków i z tego jak w tym meczu realizowali plan jaki sobie założyliśmy. Szkoda, że odpadliśmy już po fazie grupowej.  Doświadczenie jakie nabyli moi zawodnicy będzie procentować w dalszej ich przygodzie z piłką.
Chciałbym podziękować fanastycznym naszym kibicom, którzy w każdym meczu dodawali nam energii, byli niesamowici.”

AP CANPACK Okocimski Brzesko – AZS UŚ Katowice 0:6
Bramki: Rafał Konowal x3, Piotr Dyl x2, Natan Stolarz.
Żółte kartki: Mikołaj Klecki.

Okocimski KS: Nikodem Bartnicki, Mikołaj Klecki, Seweryn Sowa, Hubert Śliwa, Arkadiusz Latocha.

Rezerwowi: Bartosz Pabian, Dawid Jurkiewicz, Krzysztof Drużkowski, Seweryn Sowa, Kacper Guzik, Mikołaj Kawa, Hubert Górka, Aleksander Rogoż, Olgierd Brzyk, Alex Szarliński.

Trener: Arkadiusz Śliwa.
Trener II: Dawid Lizak.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

Katowice: Adam Tunkel, Piotr Dyl, Rafał Konowal, Filip Tąder, Gabriel Salamon.

Rezerwowi: Natan Stolorz, Jakub Krybus, Wojciech Kurpanik, Borys Lewandowski, Oskar Wcisło.

Trener: Karol Kurzaczek.


AP CANPACK Okocimski Brzesko – LZS Dragon Bojano 3:2
Bramki: Hubert Śliwa x2, Aleksander Rogóż – Gracjan Keller, Maksymilian Sudnik.
Żółte kartki: Bartosz Pabian – Kamil Żuchowski.

Okocimski KS: Nikodem Bartnicki, Mikołaj Klecki, Seweryn Sowa, Hubert Śliwa, Arkadiusz Latocha.

Rezerwowi: Bartosz Pabian, Dawid Jurkiewicz, Krzysztof Drużkowski, Seweryn Sowa, Kacper Guzik, Mikołaj Kawa, Hubert Górka, Aleksander Rogoż, Olgierd Brzyk, Alex Szarliński.

Trener: Arkadiusz Śliwa.
Trener II: Dawid Lizak.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.

Bojano: Marek Kubas – Łukasz Krawczyk, Maksymilian Mazur, Maksymilian Sudnik, Filip Potrykus.

Rezerwowi: Jakub Murawiecki, Mikołaj Lichoń, Maksym Pysz, Gracjan Keller, Oskar Zadruszewski, Ignacy Krawczyk, Kamil Żuchowski.

Trener: Michał Biszto.
Kierownik drużyny: Mariusz Dywicki.