1 lutego 2022

Akademia: Wygrane eliminacje żaków 2013

W dniach 29-30 stycznia Żaki 2013 wzięły udział w eliminacjach do turnieju Bielik CUP. Turniej rozgrywany był w Krakowie na obiektach Pogórza, w którym  uczestniczyło 16 zespołów w tym dwie ekipy AP CANPACK Okocimski Brzesko.

W przeciągu dwóch dni nasi zawodnicy rozegrali 14 meczów, które dały im kolejne turniejowe doświadczenie. Z powodu licznych chorób oraz kwarantann zespół został wsparty przez dziewczynki oraz zawodników z rocznika 2014.

W pierwszym dniu podopieczni trenera Konrada Kołodzieja rywalizowali w fazie grupowej odnosząc sześć zwycięstw oraz ponosząc jedną porażkę. Imponująco wyglądał bilans bramkowy zespołu, który wynosił 55:12. Wyniki te pozwoliły drużynie na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i zapewnieniu awansu do tzw „Ligi Mistrzów”, która rozegrana została w niedzielę.

Swoją dobrą formę żaki potwierdziły w kolejnym dniu, gdzie również zanotowali sześć zwycięstw oraz jedną porażkę. Ostatecznie zespół zajął pierwsze miejsce w turnieju i właśnie dzięki wygranej w połowie maja nasz zespół ponownie zamelduje się w Krakowie, gdzie zagra m.in. z Dynamo Kijów, Śląskiem Wrocław, Wisłą Kraków i innymi silnymi drużynami z Polski i zagranicy.

Wyniki niedzielnych spotkań:
AP CANPACK Okocimski – UKS Leńcze 3:2
AP CANPACK Okocimski – Beniaminek Rzeszów 4:0
AP CANPACK Okocimski – KS Zakopane 2:4
AP CANPACK Okocimski – Orlęta Rudawa 3:2
AP CANPACK Okocimski – Krakus 5:3
AP CANPACK Okocimski – Podhale Nowy Targ 5:2
AP CANPACK Okocimski – MSP Bochnia 4:0

AP CANPACK Okocimski: Milena Kurtyka, Zuzanna Stalmach, Adrian Ropek, Kamil Dzieński, Filip Piątek, Julian Ząbkowski, Jakub Stalmach, Jakub Drużkowski, Kacper Woda, Igor Szymczyk, Aleksander Żurek, Oliwier Kukla, Maksymilian Marinković, Kamil Jeziorek, Iwo Kasperski,