31 stycznia 2022

Futsal: Okocimski na Mistrzostwach w Lubawie

Zespół trenera Mateusza Wawryki zakończył zmagania w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U15. Zawodnicy Mistrzostwa rozpoczęli od zwycięstwa pokonując w swoim pierwszym meczu GKS SMS Futsal Tychy wynikiem 3:0. W kolejnym dniu Okocimski miał do rozegrania jeszcze dwa spotkanie, które niestety zakończyły się porażką co spowodowało odpadnięciem z dalszej części rozgrywek. Zwycięzcą turnieju został Rekord Bielsko-Biała, który w meczu finałowym pokonał GLKS Wilkowice 2:1.

Mimo braku awansu z fazy grupowej zwodnicy z Brzeska pokazali się z bardzo dobrej strony. Młodzi adepci piłki nożnej mogli zobaczyć i zmierzyć się z najlepszymi zespołami w Polsce, a zebrane doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych mistrzostwach.

Przy tej okazji Zarząd Klubu pragnie podziękować wszystkim osobom oraz firmom, które umożliwiły wyjazd drużynie i jednocześnie zdobycie cennego doświadczenie w rozgrywkach futsalowych.

Tabela fazy grupowa:
1. GKS SMS Futsal Tychy 6 pkt
2. Junior Hurtap Łęczyca 6 pkt
3. Olimpia Elbląg 3 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko 3 pkt

Wyniki spotkań:
GKS SMS Futsal Tychy – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:3 (Kacper Maciejasz x2, Igor Martyna)
Junior Hurtap Łęczyca – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Olimpia Elbląg 1:2 (Kacper MAciejasz)

Kadra: Franciszek Paździoch, Kacper Maciejasz, Arkadiusz Zuzia, Kamil Orzeł, Nikodem Mgłosiek, Brunon Turlej, Adrian Piekarz, Tomasz Mleczko, Patryk Rabiasz, Jakub Okas, Igor Martyna, Kacper Sowa, Karol Pajor, Filip Bober.