26 stycznia 2020

Akademia: Brzeska Liga Halowa Orlików

W sobotę 25 stycznia odbyła się druga runda brzeskiej ligi halowej Orlików, w której rywalizowały cztery zespoły. Gryf Chronów, UKS Orlik Dębno Nieszkowianka Nieszkowice Małe oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko. Młodzi adepci Naszej Akademii tak jak w pierwszej rundzie zanotowali dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Wszystkie spotkania rozgrywane zostały 1×20 minut.

Michał Kulig (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Rozegraliśmy dwie pierwsze rundy w ramach Brzeskiej Ligi Halowej. Jestem zadowolony z postawy chłopaków w obu turniejach. Staramy się rozgrywać piłkę od bramki krótkimi podaniami, wygrywamy pojedynki, tworzymy mnóstwo okazji bramkowych i co najważniejsze strzelamy po kilka bramek w każdym meczu, czyli wszystko co najważniejsze w piłce dziecięcej. Cieszy, że bramki rozkładają się na całą drużynę. Widać, że chłopcy mają radość z gry w piłkę.

W obu turniejach musieliśmy uznać wyższość starszej o 2-3 lata drużynie dziewczyn z Nieszkowic Małych. Dziewczyny zdecydowanie przewyższały nas fizycznie, a także dobrze prezentowały się pod względem piłkarskim.
W najbliższym czasie dwie następne rundy rozgrywek gdzie zmierzymy się z innymi przeciwnikami.”

Brzeska Liga Halowa – Orliki

I runda:
Okocimski – Gryf Chronów 6:1
Okocimski – UKS Orlik Dębno II 7:1
Okocimski – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 1:3

II runda:
Okocimski – UKS Orlik Dębno II 5:1
Okocimski – Gryf Chronów 5:2
Okocimski – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 1:6

Skład: Franciszek Szpil, Patryk Kita, Aleksander Małysa, Filip Mucha, Kuba Rydz, Kacper Świerczek, Beniamin Pabian, Piotr Gryga, Kamil Kościółek, Antoni Kluska.