19 stycznia 2020

Akademia: Trampkarze najlepsi w halowych mistrzostwach Krakowa

W weekend na obiektach Com-Com Zone w Krakowie odbyły się halowe mistrzostwa Krakowa trampkarzy. Podopieczni debiutującego w barwach AP CANPACK Okocimski trenera Arkadiusza Śliwy pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując pierwsze miejsce w turnieju pokonując w meczu finałowym Krakusa Swoszowice 2:0

Rozgrywki rozgrywano przez dwa dni. W sobotę zawodnicy rywalizowali najpierw w meczach półfinałowych, które trwały po 15 minut. W tym dniu ekipa z Brzeska nie miała sobie równych wygrywając najpierw z LKS Lotnik Kryspinów oraz z LKS Pcimianka Pcim. Oba mecze zakończyły się wynikami 2:0 dla „biało-zielonych” którzy awansowali do niedzielnych finałów.

LKS Lotnik Kryspinów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:0
Bramki: Szymon Mida, Kamil Bączek.

LKS Pcimianka Pcim – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:2
Bramki: Jakub Bednarek, Szymon Mida.

Niedzielne finały rozgrywane zostały na nieco innych zasadach, gdyż drużyna która przegra spotkanie rozegra mecz pocieszenia. Zawodnicy Akademii byli bardzo dobrze nastawieni na mistrzostwa i w każdym meczu, które rozegrali ich przewaga nie podległa dyskusji. W pierwszym meczu zawodnicy trenera Arkadiusza Śliwy zmierzyli się z Wisłą Czarny Dunajec wygrywając 3:0. Następnie drużyna rywalizowała z Pogonią Miechów z którą również zwyciężyła wygrywając 3:1, tracąc zarazem jedyną bramkę w turnieju.

Mecz finałowy rozegrany został pomiędzy AP CANPACK Okocimski, a Krakusem Swoszowice, który również zakończył się wygraną „biało-zielonych” wynikiem 2:0.

Drużyna z Brzeska zaprezentowała bardzo dojrzały i najlepszy futbol ze wszystkich obecnych zespołów, o czym świadczyć mogą pochwały również ze stron innych trenerów obecnych na tych mistrzostwach. Najlepszym naszym zawodnikiem został wybrany natomiast Jakub Bednarek.

Mecze finałowe:
Wisła Czarny Dunajec – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:3
Pogoń Miechów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:3
Krakus Swoszowice – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:2

Strzelcy w fazie finałowej:
Mikołaj Jędrzejczyk – 3 bramki
Wiktor Włodek – 1 bramka
Dawid Poliszak – 1 bramka
Jakub Bednarek – 1 bramka
Patryk Jawień – 1 bramka
Piotr Pitaś – 1 bramka

Kadra: Karol Dzień, Kacper Janusz, Patryk Jawień, Jakub Bednarek, Karol Kliś, Ugor Uryga, Marcel Kubala, Szymon Mida, Mikołaj Jędrzejczyk, Kamil Bączek, Piotr Pitaś, Dawid Poliszak, Michał Siudut, Wiktor Włodek.

Autorem zdjęcia jest Krzysztof Wasyłek (FLESZ).