12 listopada 2019

Akademia: Pierwszy trening sekcji piłkarskiej dziewczynek

We wtorek 12 listopada w hali sportowej PSP nr 3 w Brzesku odbył się pierwszy trening sekcji piłkarskiej dziewcząt, na którym pojawiło się aż 22 zawodniczki. Po frekwencji oraz zaangażowaniu w zajęciach widać, że powstanie owej sekcji nie było przypadkowe.

Na początku dziewczynki odbyły wspólną rozgrzewkę z piłkami, następnie trenerzy podzieli zawodniczki na dwie grupy starszą oraz młodszą. Widać było, że większa część dziewczynek miała już kontakt z treningami, były też osoby, które po raz pierwszy próbowały swoich sił z piłką nożną. Można było zauważyć, że zajęcia przypadły do gusty uczestniczką, które były bardzo zadowolone z treningów wyrażając przy tym dalszą chęć trenowania.

Jak widać powstanie sekcji piłkarskiej dziewczynek było bardzo potrzebne. Jest to z pewnością kolejny krok w rozwoju Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski, ale również samego Miasta, które będzie reprezentowane przez kolejne grono młodych adeptów piłki nożnej.

Niewykluczone że pierwsze turnieje owej sekcji odbędą się już na wiosnę przyszłego roku, jednak o tym Klub będzie na bieżąco informował.