13 listopada 2019

Akademia: Występy Orlików na turniejach

Na brak zajęć nie mogą narzekać podopieczni trenera Łukasza Kuliga, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w kilku ciekawych turniejach. Jeden z nich odbył się w Szalowej, gdzie zespół mierzył się z takimi zespołami jak: Glinik Gorlice, Dunajec Nowy Sącz, Orlęta Radzyń Podlaski czy Borek Kraków.

Ciekawie było również w Krakowie, gdzie na obiektach AP 21 rozegrany był dwudniowy turniej. Podczas tych zawodów orliki AP CANPACK Okocimski stoczyły rywalizację z zespołami: Podhale Nowy Targ, AP Rybnik, OKS Olesno, Słowik Olkusz, oraz gospodarzami AP 21 Kraków.

Zadowolony z turniejów był sam trener Łukasz Kulig, który zwracała uwagę nie na wyniki, lecz na styl oraz grę swoich podopiecznych: -„Uważam, że w takich turniejach wyniki nie są najważniejsze, nie ustawiam swoich podopiecznych pod grę na wynik, a pod doskonalenie naszej gry z innym przeciwnikiem. Cieszy mnie fakt, że strzeliliśmy mnóstwo goli po przemyślanych akcjach, czy to zespołowych czy też indywidualnych. Największym problemem na tego typu imprezach to chronienie chłopców przed kontuzjami. Najlepsi moi zawodnicy: Franek Mrzygłód oraz Szymek Wawryka zachęcani przeze mnie bardzo często wchodzą w pojedynki 1×1 które wygrywają, a później są faulowani. Czasami kilkukrotnie podczas jednego meczu.

Co do samej organizacji turniejów świetnie wyglądało to w Szalowej. Obiekty najwyższej klasy, na które wracamy na obóz 27.12.2019, z czego bardzo się cieszę. Oprócz turniejów, gramy mecze sparingowe sparingi. Zmierzyliśmy się już z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza i Pogonią Kraków, a już za niecałe dwa tygodnie jedziemy do Tarnowa na mecz tamtejszą Unią.”

W turniejach zagrali: Filip Wojtaś, Sebastian Kania, Maciej Pasula, Jakub Smoleń, Marcel Koloda, Wiktor Kusiak, Adam Machowski, Daniel Babło, Szymon Wawryka, Dominik Karwasiński, Franciszek Mrzygłód, Kamil Mietła, Wojciech Pabian