11 listopada 2019

Futsal: AP CANPACK Okocimski Brzesko w fazie finałowej

Zespół Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko zakwalifikował się do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U20 w futsalu. Awans zagwarantowali sobie zajęciem trzeciego miejsca w turnieju eliminacyjnym, który odbył się w poniedziałek 11 listopada w Jarosławiu. Podopieczni trenera Tomasza Rogóża zakończyli zawody na trzecim miejscu mając na swoim koncie 7 punktów.

Sam turniej stał na bardzo wysokim poziomie, jednak już po kilku spotkaniach było widać, że o najwyższe cele powalczą trzy ekipy: AP CANPACK Okocimski Brzesko oraz dwa zespoły z Bochni. Początek turnieju bardzo dobrze ułożył się dla „biało-zielonych”, którzy w dwóch pierwszych spotkaniach odnotowali dwa zwycięstwa. Trzeci mecz, który zakończyło się remisem gwarantował zespołowi z Brzeska awans do fazy finałowej. Niestety w ostatnim meczu drużyna Akademii musiała uznać wyższość drużyny BKS Bochnia, która tym samym został zwycięzcą poniedziałkowych zmagań.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu były debiutanckim turniejem dla ekipy AP CANAPCK Okocimski w kategorii U20. Wywalczony awans jest tym bardziej powodem do dumy, gdyż nasi zawodnicy znaleźli się w gronie 16 najlepszych drużyn, które powalczą o Mistrzostwo Polski, które odbędą się 20-22 grudnia w Tychach. Udział na tym szczeblu jest bez wątpienia sukcesem samej Akademii ale również promocją dla regionu oraz Miasta Brzesko.

Warto zaznaczyć, że na MMP zawodnicy z Brzeska udali się wspólnym transportem z ekipą BKS Bochnia ograniczając tym samym koszty uczestnictwa w eliminacjach.

Dodajmy, że kolejne eliminacje czekają również inne zespoły AP CANPACK Okocimski Brzesko, które będą rywalizowały w kategoriach U14, U16 oraz U18.

Tomasz Rogóż (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. O wyjście z grupy i awans walczyły od początku trzy drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko, BKS Bochnia oraz BSF Bochnia. My bardzo dobrze rozpoczęliśmy od zwycięstwa z faworytem turnieju BSF Bochnia. Następnie wygrana z gospodarzami oraz zanotowany remis w trzecim meczu, który dawał nam awans do fazy finałowej. W ostatnim meczu musieliśmy uznać wyższość BKS Bochnia. Było to bez wątpienia spotkanie, w którym odczuwaliśmy duże zmęczenie całym turniejem. Wielkie brawa oraz gratulację dla chłopaków za bardzo dobrą postawę i awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.”

Kadra: Nikodem Śnieg, Tomasz Jagiełka, Arkadiusz Goryczka, Dawid Lizak, Łukasz Kołodziej, Michał Waśko, Jakub Mendel, Sebastian Musiał, Franciszek Musiał, Bartłomiej Mochel, Piotr Sobaś, Wojciech Fidelus.

Wyniki spotkań:
BSF Bochnia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:2
Bramki: Dawid Lizak x2.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Tech-Project Jarosław 6:2
bramki: Dawid Lizak x2, Arkadiusz Goryczka x2, Franciszek Musiał, Michał Waśko.

Góral Tryńcza – AP CANPACK OkocimskiBrzesko 4:4
Bramki: Dawid Lizak x2, Arkadiuszn Goryczka, Michał Waśko.

BKS Bochnia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:1
Bramka: Sebastian Musiał.

Tabela końcowa:
1. BKS Bochnia 9 pkt (14:6)
2. BSF Bochnia 9 pkt (9:2)
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 7 pkt (13:12)
4. Tech-Project Jarosław 3 pkt (6-16)
5. Góral Tryńcza 1 pkt (7-13)

Finały MMP w Tychach

1. Rekord Bielsko Biała SSA – obrońca tytułu.
2. GKS Futsal Tychy – gospodarz turnieju.
3. Dragon Wodomex Bojano.
4. LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska.
5. TAF Toruń.
6. KS Futsal Piła.
7. Futbalo Białystok.
8. Zdrowie Garwolin.
9. GKS Berland Komprachcice.
10. Młodość Rudno.
11. AZS UEK Kraków.
12. GKS Futsal Nowiny.
13. BKS Bochnia.
14. BSF Bochnia.
15. AP CANPACK Okocimski Brzesko.
16. Gwiazda Ruda Śląska.