26 lutego 2019

Czwarte miejsce młodzików na mistrzostwach Małopolski

W miniony weekend na przykrytym balonem sztucznym boisku Wandy w Krakowie zorganizowano halowe mistrzostwa Małopolski w kategorii młodzików. W rozgrywkach uczestniczyło 8 zespołów, po dwa najlepsze z eliminacji w okręgach Kraków, Tarnów, Nowy Sącz oraz Małopolska zachodnia. Najlepszą drużyną okazała się być ekipa Fablok Chrzanów, która w meczu finałowym pokonała rówieśników Tarnovii Tarnów 3:0. Podopieczni trenera Marka Małysy zakończyli mistrzostwa na 4 miejscu przegrywając w meczu o trzecie miejsce z Wisłą Kraków 5:1.

Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko swoje mecze rozgrywał w grupie 2, w której znalazły się również takie drużyny jak: Fablok Chrzanów, Progres Kraków oraz Sandecja Nowy Sącz. Grupę zwyciężyła ekipa z Chrzanowa, która z kompletem punktów awnsował do gry o mistrzostwo Małopolski. Na drugim miejscu uplasowała się natomiast drużyna trenera Marka Małysy, która zdobyła 6 punktów. Niestety w walce o trzecie miejsce AP CANPACK Okocimski Brzesko uległa rówieśnikom Wisły Kraków 5:1, kończąc tym samym mistrzostwa na czwartym miejscu.

Ponadto najlpeszym zawodnikiem zespołu z Brzeska został Mateusz Dziadowiec.

Kadra: Wiktor Nowak, Mateusz Dziadowiec, Krystian Król, Sebastian Wielgosz, Krzysztof Krupa, Kacper Szpila, Igor Blecharski, Szymon Kozieł, Jakub Gicala, Adrian Piekarz, Kacper Sowa, Jonasz Jakubas, Król Dzień.

Grupa 1

  1. Tarnovia Tarnów 6 pkt (12:7)
  2. Wisła Kraków 4 pkt (9:8)
  3. Unia Oświęcim 4 pkt (8:9)
  4. Limanovia Limanowa 3 pkt (6:11)

Grupa 2

  1. Fablok Chrzanów 9 pkt (10:3)
  2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 6 pkt (12:11)
  3. Progres Kraków 3 pkt (7:8)
  4. Sandecja Nowy Sącz 0 pkt (6:13)

Mecz o 3 miejsce:
Wisła Kraków – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:1

Mecz finałowy:
Tarnovia Tarnów – Fablok Chrzanów 0:3