4 marca 2019

Trzecie miejsce żaków na turnieju w Krakowie

W niedzielę 3 marca 2019 drużyna AP CANPACK Okocimski 2011 wzięła udział w turnieju WANDA CUP rozgrywanym na sztucznym boisku pod Balonem w Krakowie. Zespół pokazał się z bardzo dobrej strony zajmując 3. miejsce, ponosząc zaledwie jedną porażkę w całym turnieju.

W zawodach oprócz Naszego zespołu wzięły udział krakowskie Akademie: Pogoń Kraków, Polonia Kraków, Hutnik Kraków oraz Wanda Kraków. Ostatecznie to właśnie zespół gospodarzy zwyciężył w rozgrywkach, a na drugim miejscu uplasowała się drużyna Hutnika. O kolejności na podium decydowały bramki w bezpośrednich meczach między trzema najlepszymi zespołami co świadczy o bardzo wyrównanym poziomie zawodów.

Warto również odnotować, że najlepszym strzelcem zespołu został Franciszek Szpil, który zdobył aż 10 bramek. Niewiele gorszy był również Mikołaj Klecki, który zaliczył 9 trafień.

Wyniki spotkań:

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Hutnik Kraków 1:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Kraków I 3:2
AP CANPACK Okocimski Brzesko – NAS Wanda Kraków II 8:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – NAS Wanda Kraków I 1:3
AP CANPACK Okocimski Brzesko – KSPN Pogoń Kraków 7:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Kraków I 3:0

Kadra: Mikołaj Klecki, Kacper Guzik, Kamil Bibro, Karol Polek, Miłosz Wiśniowski, Dawid Jurkiewicz oraz Franciszek Szpil.

Strzelcy zespołu:
Franciszek Szpil 10
Mikołaj Klecki 9
Kamil Bibro 2
Kacper Guzik 1
Dawid Jurkiewicz 1

Rufin Wójtowicz (trener AP CANPACK Okocimski): -„Patrząc od strony sportowej to na pewno turniej należy zaliczyć do udanych. Mimo, że mierzyliśmy się z mocnymi drużynami z Krakowa to udało nam się zwyciężyć w większości meczów, prezentując przy tym odważną grę, która pokazała, że mamy sporo indywidualnych umiejętności. Szkoda tylko, że pomimo kolejnego miejsca na podium które udało nam się wywalczyć, znów zabrakło nieco do zwycięstwa w turnieju. O kolejności na podium decydowała mała tabelka, w której 1 bramka decydowała o tym kto zajmie najwyższe miejsce na podjum. Mimo to chłopakom należą się wielkie gratulacje za ten występ, wykonaną przez nas pracę oceniam bardzo wysoko.”

Zapraszamy również od obejrzenia zdjęć z tego turnieju, które znajdują się pod tym linkiem.