23 sierpnia 2018

Podsumowanie Klubowych Mistrzostw Polski rocznika 2005

Mistrzostwa Polski w Łodzi rocznika 2005 zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko rozpoczął w czwartek 16 sierpnia rozgrywając w tym dniu trzy spotkania w fazie grupowej. Dwa z nich zakończyło się zwycięstwem, a jedno remisem co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w grupie.

Pierwszy dzień kosztowała zawodników bardzo dużo zdrowia oraz wysiłku, gdyż przy ponad 30 stopniowym upale rozgrywali swoje spotkania. Pierwszy mecz z MOPS Białystok zremisowali 0:0, a po 10 minutach zespół musiał rozgrywać kolejny mecz podejmując Pogoń Zduńska Wola, który zakończył się wygraną 2:1. Po tych spotkaniach było widać, zmęczenie ale również i zadowolenie. Po dłuższej przerwie rozegrany został mecz z gospodarzami turnieju zespołem UKS SMS Łódź. Tutaj należą się duże słowa uznania dla wszystkich zawodników, którzy zaprezentowali się jeszcze lepiej niż w pierwszych dwóch meczach. Widać było, że zawodnicy złapali rytm, a dłuższa przerwa spowodowała regenerację oraz przypływ dodatkowych sił.

Możemy być zadowoleni, gdyż chłopcy po pierwszym dniu pokazali się z bardzo dobrej strony. Ponadto na trybunach zasiadało duża ilość skautów oraz ludzi którzy chcieli oglądnąć nasze spotkania.

W ćwierćfinale zespół trafił na zespół z Bydgoszczy. Był to bardzo wyrównany mecz i niewiele brakowało by zakończył się on serią rzutów karnych. Nie udało się jednak wykorzystać dogodnych sytuacji jakie stworzył sobie zespół. Szczęście sprzyjało za to rywalom, którzy zdołali wypracować jedną groźna sytuacje, która zdołał wykorzystać i jednocześnie wygrać spotkanie.
Na pewno był duży niedosyt z tego spotkania, gdyż późniejsza sytuacja w tabeli ułożyła się bardzo ciekawie i drużyna z Bydgoszczy zagrała w finale tego turnieju.

Zawodnicy, którzy wystąpili w Mistrzostwach Polski to głównie chłopcy, którzy wygrali Małopolską Ligę Młodzików. Ze względów na kontuzje musieliśmy dobrać kolejnych dwóch nowych zawodników, którzy wracają do naszej Akademii z niedalekiej  Niecieczy.
Cieszy to że Ci zawodnicy zrozumieli, że nie trzeba szukać klubów po za Brzeskiem by móc rywalizować na wysokim poziomie. Nasza Akademia umożliwia grę i rozwój na naprawdę wysokim poziomie, a wyniki jakie osiągamy z pewnością docierają do innych klubów przez co zawodnicy chcą zmienić barwy klubowe. Fakt ten może cieszyć nie tylko władze klubu, ale również i trenerów bo zwiększa się rywalizacja na poszczególnych pozycjach.

Jeśli chodzi o samą organizacje turnieju to uważamy, że był on przygotowany dobrze. Zawodnicy jak i trenerzy są zadowoleni z boisk, które były na prawdę dobrze przygotowane. Najbardziej cieszył fakt, że nasi zawodnicy mogli rozgrywać wszystkie mecze na boiskach trawiastych, gdyż inne zespoły musiały rozgrywać mecze na boiskach ze sztuczna nawierzchnią co przy 30 stopniowych upałach na pewno nie było łatwe.

Życzymy Klubowi  by nadal tak funkcjonował, by Mistrzostwa Polski rozgrywane były również w innych rocznikach naszej Akademii. Miejmy nadziej, że po sukcesie młodzików, każdy z pozostałych zawodników, zespołów pójdzie w ich ślady i będzie dążyć do gry w Mistrzostwach Polski. Gratulacje dla zawodników i trenerów, którzy wywalczyli piąte miejsce w Klubowych Mistrzostwach Polski. Wielki słowa uznania należą się również samym rodzicom, którzy wpierali swoje pociechy na tych rozgrywkach.

Faza grupowa:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – MOSP Białystok 0:0

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Pogoń Zduńska Wola 2:1
Bramki dla Okocimski: Mikołaj Jędrzejczyk, Szymon Mida.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – UKS SMS Łódź 1:0
Bramka: Kacper Rojkowicz.

Ćwierćfinał:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – MUKS CWZS Bydgoszcz 0:1

Kadra:
Konrad Augustyn, Kamil Bączek, Michał Siudut, Szymon Mida, Jakub Lipka, Kamil Marecik, Dawid Barnaś, Igor Gurgul, Marcel Kubala, Wiktor Włodek, Piotr Pitaś, Kacper Rojkowicz, Kacper Majda, Jakub Ciuruś, Igor Uryga, Mikołaj Jędrzejczyk.