23 sierpnia 2018

Derby Brzeska dla AP CANPACK Okocimski

Mocnym akcentem rozpoczęli swoje rozgrywki młodziki AP CANPACK Okocimski Brzesko, którzy w meczu 1 kolejki I ligi tarnowskiej rozgromili na własnym boisku UKS AP Chamopions Brzesko aż 10:0. Adepci Akademii nie dali najmniejszych szans swojemu rywalowi, który po raz pierwszy rywalizuje na tym szczeblu rozgrywkowym.

Młodziki (I liga tarnowska)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – UKS AP Champions Brzesko 10:0

Okocimski KS: Wiktor Nowak, Artur Borowiec, Mateusz Dziadowiec, Sebastian Wielgosz, Kacper Sowa, Nikodem Mgłosiek, Kacper Szpila, Adrian Piekarz, Krystian Król, Tomasz Mleczko, Kacper Lechowski, Oliwier Skórka, Kacper Zachara, Nikodem Łukasik.

Swojego pierwszego meczu w lidze nie mogli doczekać się zawodnicy AP CANPACK Okocimski, którzy mieli zainaugurować rozgrywki w I lidze tarnowskie z lokalnym rywalem UKS AP Champions Brzesko. Młodzi zawodnicy mogli w końcu pokazać swoje umiejętności i powalczyć o pierwsze punkty w lidze tym bardziej, że spotkanie rozegrane zostało na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska jaka jest na stadionie przy ul. Okocimskiej 34.

Spotkanie pokazało jaka jest różnica klas między oba zespołami. Chłopcy z AP CANPACK Okocimski zagrali naprawdę dobry meczy. Widać było, że praca jaką wykonali na obozie przygotowawczym w Dębicy oraz na treningach nie poszła na marne. Mecz odbywał się w szybkim tempie, a zawodnicy próbowali rozgrywać piłkę po ziemi, zmieniając przy tym strony. Wszystko to wyglądało bardzo dobrze. Widać było że liga brzesko-bocheńska, a liga tarnowska to duży przeskok dla naszego rywala. Okocimski grał swoje, walczył i próbował rozgrywać akcję, które umożliwiały mu przedostanie się pod bramkę rywala. Widać, że zespół ćwiczy te elementy gry na treningach i stara się je przełożyć w meczach ligowych.

Cieszy również fakt, że z dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy dołączyli do naszej Akademii. Był to zdecydowanie najlepszy moment dla tych chłopców by zasilili największa Akademię w powiecie by móc rywalizować na swoim poziomie i w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności poprzez grę z mocniejszymi zespołami.