17 sierpnia 2018

Klubowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Za nami pierwszy dzień Klubowych Mistrzostw Polski Młodzików rocznika 2005, które odbywają się w Łodzi. Zespół AP CANPACK Okocimski Brzesko w tym czasie zdołał rozegrać trzy spotkania, w których zdobył 7 punktów co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsce w grupie i dostania szansy gry w ćwierćfinale.

Turniej rozpoczęliśmy z drużyną MOSP Białystok, która jest bardzo dobrze przygotowana pod względem fizycznym. To było spotkanie mocno wyczerpujące dla naszych zawodników. Warto dodać, że Konrad Augustyn w pierwszej połowie obronił rzut karny i dzięki temu spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0.

Niestety do kolejnego spotkania z Pogoń Zduńska Wola przystępowaliśmy po 10 minutowej przerwie i w początkowej fazie meczu było to dość widoczne. Na początku drugiej połowy straciliśmy bramkę, która w naszych chłopakach wyzwoliła pokłady dodatkowej energii i mecz zakończyliśmy zwycięstwem 2-1. Bramki dla zespołu zdobyli: Mikołaj Jędrzejczyk oraz Szymon Mida.

Niestety wyniki spotkań w grupie A ułożyły się dla nas mocno niekorzystnie i do trzeciego spotkania przystępowaliśmy ze świadomością, że tylko zwycięstwo da nam przepustkę do dalszego etapu Mistrzostw.

Od początku meczu drużyna wyglądała naprawdę imponująco, a zawodnicy raz po raz krótkimi podaniami przedostawali się pod bramkę drużyny z Łodzi. Cieszy to, że po zawodnikach nie było widać trudów poprzednich spotkań, a ambicja i wola zwycięstwa pozwoliła nam dopisać do naszego dorobku kolejne 3 punkty i zająć pierwsze miejsce w bardzo wymagającej grupie. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Kacper Rojkowicz.

Chłopcy wiedzą po co  tutaj przyjechali, są świadomi rangi turnieju i robią wszystko, aby godnie reprezentować naszą Akademie miasto Brzesko jak również swoje rodziny, które licznie stawił się w Łodzi, aby na żywo wspierać swoje pociechy.

Jeżeli chodzi o warunki, które zastaliśmy na miejscu to jest wszytko co potrzebujemy aby optymalnie przygotować się do poszczególnych spotkań. Dla nas najważniejsze są boiska, a te są przygotowane bardzo dobrze.

W ćwierćfinale zagramy z drużyną MUKS CWZS Bydgoszcz, którą obserwowaliśmy podczas ich ostatniego meczu, które decydował o ich dalszym losie. Mecz zakończył się wygrana nad Wisłą Puławy co pozwoliło naszym rywala zająć 2 miejsce w grupie C.

Zespół z Bydgoszczy to dobrze zorganizowana drużyna, która dobrze operuje piłką oraz prezentuje dużą kulturę grania. W swoich szeregach ma kilku ciekawych zawodników, których poziom wyszkolenia indywidualnego jest naprawdę wysoki

.Na jutrzejszej odprawie zawodnicy otrzymają od nas wskazówki, które miejmy nadzieje pomogą im zaprezentować się z dobrej strony i AP CANPACK Okocimski zagości w półfinale Klubowych Mistrzostw Polski.

Trzymajcie kciuki za chłopaków, a oni na pewno powalczą o historyczny sukces dla klubu i miasta Brzeska.

Piątkowe spotkania AP CANPACK Okocimski Brzesko:

AP CANPACK Okocimski Brzesko – MOSP Białystok 0:0

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Pogoń Zduńska Wola 2:1
Bramki dla Okocimski: Mikołaj Jędrzejczyk, Szymon Mida.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – UKS SMS Łódź 1:0
Bramka: Kacper Rojkowicz.

Kadra:
Konrad Augustyn, Kamil Bączek, Michał Siudut, Szymon Mida, Jakub Lipka, Kamil Marecik, Dawid Barnaś, Igor Gurgul, Marcel Kubala, Wiktor Włodek, Piotr Pitaś, Kacper Rojkowicz, Kacper Majda, Jakub Ciuruś, Igor Uryga, Mikołaj Jędrzejczyk.