15 maja 2024

Kacper Sowa: -„Pokazałem, to co naprawdę potrafię..”

Mimo, że minęło już trochę czasu od występów Kacpra Sowy w reprezentacji Polski w futsalu w kategorii U19, postanowiliśmy zapytań go o oceną swojego występu oraz samego pobytu podczas zgrupowania w Serbii.

Na początku chciałem pogratulować występów w reprezentacji Polski w futsalu w kategorii U19. Jak Ty sam oceniasz  występy w tych dwóch meczach z Serbią?

KS: -„Moje występy w tych meczach oceniam pozytywnie. W pierwszym spotkaniu nie miałem zbyt dużo czasu gry, by móc pokazać to co naprawdę potrafię. Więcej gry miałem z kolei w drugim meczu i uważam, że pokazałem to co naprawdę potrafię czyli strzelając bramki oraz asystując przy golach kolegów.”

Jak oceniasz sam pobyt na zgrupowaniu reprezentacji Polski?

KS: -„Pobyt na zgrupowaniu uważam jak najbardziej za udany. Mogłem rywalizować z zawodnikami, którzy mają większe doświadczenie grając w reprezentacji Polski. Mimo, że był to tylko tydzień, to przez ten czas bardzo wiele się nauczyłem jeśli chodzi o rozgrywki futsalowe.”

Jeszcze przed wyjazdem rozmawialiśmy, że chciałbyś pokazać się z bardzo dobrej strony strzelając bramkę oraz zaliczając asystę. Wszystko to zostało zrealizowane i pod tym względem możesz być z siebie zadowolony.

KS: -„Zdecydowanie tak, Drugi mecz był o wiele lepszy w moim wykonaniu niż pierwsze spotkanie. Pokazałem to na czym najbardziej mi zależało, czyli zdobyta bramka i asysta. Jest również trochę niedosyt bo miałem jeszcze dwie okazję do zdobycia bramek. Raz trafiłem w słupek, a za drugim razem piłka podskoczyła mi co przełożyło się na bardzo niecelny strzał. Najważniejsze jednak, że były sytuacje i niektóre udało się wykorzystać.”

Czy po tych spotkaniach/ zgrupowaniu miałeś okazję porozmawiać z trenerem reprezentacji Łukaszem Żebrowskim?

KS: -„Tak, miałem okazję porozmawiać z trenerem po tych dwumeczach. Powiedział, że pokazałem się z bardzo dobrej strony i że ma nadzieję, że zobaczymy się następnym razem.”

Czy zatem możesz spodziewać się kolejnego powołania?

KS: -„Liczę na to, bo tak jak mówiłem uważam, że pokazałem się z dobrej strony, ale to czas pokaże czy nadal będzie mi dane zagrać w koszulce reprezentacji.”