5 marca 2024

Trampkarze na trzydniowym turnieju w Woli Chorzelowskiej

W miniony weekend trampkarze trenera Mateusza Wawryki uczestniczyli w trzydniowym turnieju „Rado Resort Cup”, który odbył się w Woli Chorzelowskiej. Oprócz drużyny z Brzeska udział w rozgrywkach wzięło jeszcze dziewięć zespołów. Ostatecznie „biało-zieloni” zakończyli turniej na piątym miejscu, a zwycięzcą została drużyna BKS Biłgoraj. Oprócz pucharów i medali wręczone zostały nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, zawodnika oraz strzelca turnieju.

Podczas turnieju zespół Okocimskiego Brzesko rozegrał dziewięć spotkań, które cztery z nich zakończyły się zwycięstwami, dwa remisami, a trzy porażkami.

Mateusz Wawryka (Trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„W ostatni weekend razem z trenerem Markiem Małysą wybraliśmy się na 3-dniowy turniej do Woli Chorzelowskiej o nazwie „Rado Resort Cup”. Przez te dni chłopcy mogli pobyć ze sobą w spokoju oraz w dobrej atmosferze rozgrywając przy tym sporo ciekawych spotkań. Sam turniej stał na niezłym poziomie. Co do celów sportowych wiadome, że każdy by chciał wygrać i jak najlepiej się zaprezentować. W pierwsze dwa dni rozegraliśmy całkiem niezłe mecze, które przeplatane były tymi słabszymi jak choćby z  Czarnymi Sosnowiec.

Niestety sporo osób co było powołanych nie pojechało za względu zdrowotnych, doznanych kontuzji czy spraw osobistych. W 16 osobowym składzie miałem 4 bramkarzy, którzy w polu wspomogli swoich kolegów. Trzeba szczerze  powiedzieć, że dawali oni  radę walcząc jak równy z równym. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy pokusić się o miejsce na podium, niestety w ostatnich spotkaniach wkradło się zmęczenie oraz urazy co skutkowało dwoma porażkami.

Ostatecznie zakończyliśmy turniej na 5 miejscu, jednak został spory niedosyt, gdyż mogliśmy pokusić się o znacznie lepszy rezultat. Z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Pawłowi Kleckiemu oraz Panu Andrzejowi Jarosińskiemu za pomoc w organizacji turnieju. Wielkie brawa należą się również dla rodziców za zorganizowanie transportu. Dziękuje również wszystkim rodzicom za zaufanie.”

1. BKS Biłgoraj
2. Akademia KKS Czarni Sosnowiec
3. Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie
4. MUKS Wisła Junior Sandomierz
5. AP CANPACK Okocimski KS Brzesko
6. KKP Korona żółci
7. Akademia Piłkarska Progress Andrychów
8. Akademia Piłkarska PLON Kawęczyn
9. Klub Sportowy Progres Kawęczyn
10. KPP Korona Kielce czerwoni

Najlepszy bramkarz – Dawid Scilanga (ZSMS Rzeszów)
Najlepszy zawodnik -Iwo Strojniak (Akademia KKS Czarni Sosnowiec)
Najlepszy strzelec – Igor Czuryło (BKS Biłgoraj)

Wyniki spotkań:
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Korona Kielce Czerwoni 3:0
Bramki: Karol Zięć, Adam Czchowski, Oliwier Majdański,
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Progres Kawęczyn 0-0
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Korona Kielce Żółta 1-0
Bramka: Franciszek Jagielski
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Czarni Sosnowiec 0-2
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Plon Kawęczyn 2-1
Bramki: Karol Zięć x2
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Wisła Sandomierz 1-1
Bramka: Kamil Maciaś
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Progres Andrychów 1-0
Bramka: Kamil Maciaś
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – SMS Rzeszów 0-1
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – BKS Biłgoraj 0-4

Kadra: Colin Kubala, Bartosz Pasek, Kamil Kościółek, Damian Mądziel, Adam Czchowski, Bartłomiej Francuz, Franciszek Jagielski, Kamil Maciaś, Franciszek Mrzygłód, Filip Mucha, Beniamin Pabian, Szymon Wawryka, Karol Zięć, Adrian Łabno, Kacper Świerczek, Oliwier Majdański.

Autorem zdjęć jest Piotr Kościółek.