12 lutego 2024

Okocimski w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce!

Za nami Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U17, które rozegrane zostały w Wilkowicach w dniach od 9-11 lutego. W prestiżowym turnieju udział wzięło 16 najlepszych zespołów z całej Polski, jednak tą jedyną najlepszą drużyną okazała się być ekipa BTS Rekord Bielska-Biała, która w meczu finałowym pokonała gospodarzy GLKS Wilkowice wynikiem 2:1. Okocimski swój udział w tegorocznej edycji zakończył spotkaniem w ćwierćfinale odpadając dopiero po rzutach karnych ze wspomnianym Rekordem Bielsko Biała.

Podopieczni trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka pokazali się z bardzo dobrej strony. Sam turniej rozpoczęli od pewnego zwycięstwa z Wamet Futsal Club, którego pokonali 4:0. Chwila rozkojarzenia nastąpiła w kolejnym dniu, a dokładnie w meczu z Progresem Warszawa, który okazał się być bardziej skuteczniejszy od Okocimskiego wygrywając 5:2. Okocimski swoje ambicje o jak najwyższe cele udokumentował w swoim ostatni meczu grupowym, rywalizując z ZSiOT Słoneczny Stok Białystok. Młodzi adepci naszej Akademii Piłkarskiej po zaciętym boju zwyciężyli rywala wynikiem 4:3 co przełożyło się na miejsce Okocimskiego w fazie pucharowej.

W 1/8 finału Okocimskiemu przyszło mierzyć się z jednym z faworytów tegorocznych Mistrzostw – BTS Rekord Bielsko Biała. Zawodnicy z Brzeska spotkanie to rozpoczęli bardzo ostrożnie skupiając się na grze defensywnej co w dużej mierze uniemożliwiało zapędy ofensywne rywali. Mimo to pierwszą bramkę w meczu zanotowali „Rekordziści”, a dokładnie Łukasz Lipka. Na szybką odpowiedź Okocimskiego nie trzeba było długo czekać, jeszcze w tej samej minucie za sprawą Igora Martyny widniał wynik 1:1.

Zawodnicy z Brzeska konsekwentnie realizowali założenia taktyczne, które przyniosły im efekt w postaci bramki Arkadiusza Zuzi, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Do miłej niespodzianki oraz awansu Okocimskiego zabrakło niespełna 2 minuty gry. W tym czasie na listę strzelców zdołał wpisać się Patryk Porębski, ratując tym samym swój zespół z odpadnięcia na tym poziomie turnieju. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych. Ten element niestety lepiej wykonywali zawodnicy Rekordu, którzy zakończyli je wynikiem 4:3.

Okocimski Brzesko zakończył swoje zmagania w ćwierćfinale, jednak po ostatnim meczu zostaje spory niedosyt. Na pewno zawodnikom nie można było odmówić woli walki, zaangażowania oraz ambicji. Pokazali oni, że potrafią rywalizować na najwyższym poziomie z najlepszymi drużynami w Polsce i tylko brak szczęścia spowodował, że żegnanym się z Mistrzostwami w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. I również z tego wyniku jesteśmy dumni i dziękujemy za to naszym zawodnikom oraz całemu sztabowi trenerskiemu, którzy wykonali naprawdę bardzo dużo dobrej i ciężkiej pracy.

Kadra: Szymon Mocię, Wiktor Sikora, Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej, Igor Martyna, Tomasz Mleczko, Kacper Sowa, Kacper Maciejasz, Nikodem Mgłosiek, Patryk Rabiasz, Karol Pajor, Kamil Orzeł, Filip Strzelec, Oliwier Gicala.

Faza grupowa:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Wamet Futsal Club 4:0
Bramki: Kacper Sowa, Igor Martyna, Arkadiusz Zuzia

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Progres Warszawa 2:5
Bramki: Igor Martyna, Arkadiusz Zuzia

ZSiOT Słoneczny Stok Białystok – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:4
Bramki: Kacper Sowa x2, Igor Martyna, Arkadiusz Zuzia

Tabela gr. D
1. Progres Warszawa 9 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 6 pkt
3. ZSiOT Słoneczny Stok Białystok 3 pkt
4. Wamet Futsal Club 0 pkt

Ćwierćfinały
BTS Rekord Bielsko Biała – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:2 (k. 4:3)
Bramki: Igor Martyna, Arkadiusz Zuzia.