25 stycznia 2024

Droga Okocimskiego do finałów w kategorii U17

Zespół z Brzeska aby znaleźć się w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce musiał przejść przez trzy fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostwo Polski w kategorii U17.  Oprócz AP CANPACK Okocimski do rywalizacji przystąpił 46 drużyn z całej Polski, które uczestniczyły w pierwszym etapie eliminacji. Zawodnicy Okocimskiego rozegrali łącznie osiem spotkań notując 7 zwycięstw oraz jedną porażkę. Bilans bramkowy drużyny zatrzymał się na wyniku 42:22.

Podopieczni trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka swoją tegoroczną przygodę z futsalem rozpoczęli w Słomnikach, gdzie w ramach I rundy eliminacji rywalizowali z Wandą Kraków, MKS Trzebinia oraz Słomniki Warriors. „Biało-zieloni” okazali się być najlepszym zespołem tego turnieju notując komplet zwycięstw, które zagwarantowały im awans do kolejnej fazy.

Kolejny etap eliminacji rozegrano w Jędrzejowie, w którym Okocimski musiał mierzyć się z Wisłą Opatowice, GKS Futsal Jędrzejów oraz gospodarzem Elmar Jędrzejów. Ponownie nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni wygrywając swoje wszystkie mecze, gwarantując sobie tym samym awans do III ostatniej rundy eliminacji.

W decydującej rundzie drużyna Okocimskiego musiała stawić czoła tylko dwóm rywalom, którymi byli Polonia Przemyśl oraz Eurobus Orlik Przemyśl. Podopieczni trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka  zanotowali tylko jedno zwycięstwo wygrywając w swoim pierwszym meczu z Polonią Przemyśl. Wygrana w tym meczu oraz przegrana Polonii w swoim drugim meczu zagwarantowała Okocimskiemu awans do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U17.

Faza I – Słomniki
Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Wanda Kraków 3:1
MKS Trzebinia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:4
Słomniki Warriors – AP CANPACK Okocimski Brzesko 4:6

Tabela:
1. Okocimski CANPACK Brzesko 9 pkt
2. Wanda Kraków 6 pkt
3. Słomniki Warriors 3 pkt
4. MKS Trzebinia 0 pkt


Faza II – Jędrzejów
Wyniki:
Wisła Opatowiec – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:5
GKS Futsal Nowiny – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:9
Elmar Jędrzejów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:8

Tabela:
1. Okocimski CANPACK Brzesko 9 pkt
2. Elmar Jędrzejów 4 pkt
3. GKS Futsal Nowiny 4 pkt
4. Wisła Opatowiec 0 pkt


Faza III – Brzesko
Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Przemyśl 4:3
AP CANPACK Okocimski Brzesko- Eurobus UKS SMS Przemyśl 3:7

Tabela:
1. Eurobus UKS SMS Przemyśl 6 pkt
2. Okocimski CANPACK Brzesko 3 pkt
3. Polonia Przemyśl 0 pkt