24 stycznia 2024

Trenerzy o losowaniu grup MMP

Rafał Hebda (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Uważam, że na tym etapie nie ma słabych drużyn. W MMP bierze udział tylko 16 zespołów z Polski, co już pokazuje, że poziom będzie wysoki. Szanujemy każdego z rywali. Mamy swój cel i bez znaczenia z kim przyjdzie nam się mierzyć będziemy chcieli ten cel osiągnąć.

Będziemy chcieli udoskonalać elementy nad którymi pracowaliśmy do tej pory. Wiemy też gdzie są pewne rezerwy i nad nimi będziemy chcieli teraz mocniej się skupić. Mamy zaplanowany mały cykl przygotowawczy do mistrzostw. Chcemy też rozegrać sparing. Zawodnicy są gotowi do pracy. Chcemy ten czas wykorzystać jak najlepiej.”

Dawid Lizak (II trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): – „Rozgrywki młodzieżowe maja to do siebie, że trafia się na mocny lub słabszy rocznik danego klubu. Kluby w rozgrywkach futsalowych mają również możliwość ściągnięcia zawodnika z innego klubu. Zbyt dużo zmiennych żeby realnie określić klasę rywala. Wiemy jedno, skoro znaleźli się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce, to muszą reprezentować wysoki poziom. Uważam, że nasza drużyna również, więc musimy się skupić na tym co my chcemy grać. Chłopaki rozwijają się z tygodnia na tydzień oraz z meczu na mecz. Oby ta tendencja przeniosła się również na turniej finałowy. Jeśli pokażemy w pełni swój potencjał, jestem pewny, że do Brzeska będziemy wracać z podniesionymi głowami.

Teraz skupimy się głównie na doskonaleniu tego co robiliśmy przez przez cały okres przygotowań – na ostatnich szlifach. Ruszyły już przygotowania do sezonu na trawie przez co mamy tylko jedną jednostkę treningową w tygodniu i być może uda się wpleść jeden sparing. Przy jednym treningu w tygodniu ciężko jest skupiać się na konkretnym elemencie. Chcemy przerobić jak najwięcej rzeczy tak aby nie namieszać, ale wyciągnąć z treningu jak najwięcej.”