21 stycznia 2024

Futsal: Okocimski z awansem do finałów MMP!

Zawodnicy Okocimskiego Brzesko wraz ze sztabem szkoleniowym zagwarantowali sobie dziś udział w rozgrywkach finałowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U17. Zespół pod wodzą trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka zanotował jedno zwycięstwo oraz poniósł jedną porażkę. Mimo to osiągnięty wynik pozwolił zespołowi na zajęcie drugiego miejsce, które premiowane było awansem do finałów MMP, które rozegrane zostaną w dniach 9-11 luty w Wilkowicach.

Zawodnicy z Brzeska zagwarantowali sobie udział w finałach tak naprawdę po drugim meczu jaki rozegrany został w III fazie eliminacji MMP. Dzięki wygranej z Polonią Przemyśl, nasi chłopcy mogli spokojnie przyglądać się spotkaniu zespołów z Przemyśla. Właśnie ten mecz w dużej mierzy miał wpływ na awans Okocimskiego do wielkich finałów. Dzięki wygranej Eurobus Orlik Przemyśl nad Polonią Przemyśl, wiadomo było, że mimo ewentualnej porażki Okocimskiego w ostatnim meczu, zespół znajdzie się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce, które będą walczyć o złoty medal.

Pierwsze spotkanie z Polonią przemyśl ułożyło się dość obiecująco. Po bramkach Kacpra Maciejasz oraz Kacpra Sowy Okocimski cieszył się dwubramkowym prowadzenia. Jednak ostatniego słowa nie powiedzieli zawodnicy Polonii, którzy zdołali doprowadzić do remisu. Nasi zawodnicy jednak mocno skoncentrowani byli na meczu i spokojnie dążyli do wyznaczonego celu, jakim była wygrana. W 17 minucie ponownie przypomniał o sobie Kacper Sowa, który po raz drugi w meczu pokonał bramkarz gości. Kilak sekund później ponownie na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy, który tak naprawdę nie zadawalał żadnej ze stron.

Dziewięćdziesiąt sekund przed końcem spotkanie decydujący cios zadał Okocimski, a dokładnie wspominany wyżej Kacper Sowa, który po raz trzeci w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, a zespół trenera Rafała Hebdy oraz trenera Dawida Lizaka spokojnie kontrolował jego przebieg nie pozwalając rywalom na doprowadzenie do remisu.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Przemyśl 4:3
Bramki: Kacper Maciejasz, Kacper Sowa x3 – Karol Gierczak x2, Karol Bogdański.
Żółte kartki: Karol Gierczak, Eryk Banicki.

Okocimski KS: Szymon Mocię – Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej, Igor Martyna, Kacper Sowa.

Rezerwowi: Wiktor Sikora, Tomasz Mleczko, Nikodem Mgłosiek, Kacper Maciejasz, Patryk Rabiasz, Karol Pajor, Kamil Orzeł, Filip Strzelec.

Trener: Rafał Hebda.
II trener: Dawid Lizak.

Polonia: Eryk Banicki – Jakub Niejedzi, Piotr Andruszewski, Karol Gierczak, Karol Bogdański.

Rezerwowi: Tomasz Osada, Karol Banasik, Jakub Stawarz, Kacper Łużyński, Mateusz Borowicz, Gracjan Szegda, Radosław Kozioł.

Trener: Władysław Andruszewski.

Do trzeciego meczu za równo AP CANPACK Okocimski jak i Eurobus Orlik Przemyśl, przystąpili z dużym spokojem, mając zagwarantowany awans do rundy finałowej. Mimo to każdy zespół chciał zakończyć te eliminację z kompletem punktów na koncie. I tak też wyglądał początek spotkania, gdzie po niespełna 6 minutach gry zespół z Przemyśla miał na koncie trze bramki. Okocimski szybko złapał kontakt strzelając dwie bramki. Po ośmiu minutach gry oba zespoły dołożyły po jednym golu, jednak nadal z prowadzenia cieszyli się przyjezdni.

Kolejnych bramek Okocimski nie był wstanie strzelić, czego nie można powiedzieć o zawodnikach z Przemyśla, którzy jeszcze trzykrotnie pokonywali naszego bramkarza. Mimo porażki „biało-zieloni” stworzyli sobie bardzo dużo akcji do strzelania bramki, jednak brak skuteczności spowodował, że z wygranej cieszyli się zawodnicy z Przemyśla.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Eurobus Orlik Przemyśl 3:7
Bramki: Brunon Turlej, Igor Martyna, Tomasz Mleczko – Wiktor Hatalski x3, Adrian Kurek x3, Karol Orfin.
Żółte kartki: Arkadiusz Zuzia (dwie).
Czerwona kartka: Arkadiusz Zuzia.

Okocimski KS: Szymon Mocię – Arkadiusz Zuzia, Brunon Turlej, Igor Martyna, Kacper Sowa.

Rezerwowi: Wiktor Sikora, Tomasz Mleczko, Nikodem Mgłosiek, Kacper Maciejasz, Patryk Rabiasz, Karol Pajor, Kamil Orzeł, Filip Strzelec.

Trener: Rafał Hebda.
II trener: Dawid Lizak.

Eurobus: Karol Orfin – Wiktor Hatalski, Kacper Kazimierz, Adrian Kurek, Daniel Jurkiewicz.

Rezerwowi: Adrian Benedykt, Szymon Konowalik, Gracjan Młodziński, Kornel Rybak, Łukasz Praizner, Paweł Cielewicz, Olivier Górka.

Trener: Paweł Kazimir.
II trener: Bartosz Skałecki.
Kierownik drużyny: Michał Kazimir.

Tabela końcowa:
1. Eurobus Orlik Przemyśl 6 pkt
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko 3 pkt
3. Polonia Przemyśl 0 pkt