30 grudnia 2023

Orlik: Małopolska Zima 2023

28 grudnia w hali Tramwaju w Krakowie rozegrano Półfinały Halowych Mistrzostw Małopolski w kategorii Orlików. W rozgrywkach uczestniczyli podopieczni trenera Konrada Kołodzieja, którzy do rywalizacji przystąpili w grupie A, mierząc się z MKS Fablok Chrzanów, AM Cracovia oraz Błękitni Krzeczów.

Zawodnicy z Brzeska rozpoczęli turniej meczem z MKS Fablok Chrzanów, który niestety zakończył się porażką podopiecznych trenera Konrada Kołodzieja wynikiem 1:4. W kolejnym spotkaniu nasi zawodnicy mierzyli się z rówieśnikami Cracovii remisując 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania potrzebna była seria rzutów karnych, które lepiej egzekwowali zawodnicy z Krakowa wygrywając wynikiem 2:1. W ostatnim spotkaniu „biało-zieloni” rozegrali pojedynek z Błękitnymi Krzeczów, których pewnie pokonali rezultatem 3:0.

Okocimski zakończył zmagania grupowe na 3 miejscu z dorobkiem 4 punktów na koncie. O braku awansu do wielkich finałów zdecydowała porażka w rzutach karnych, jaką zespół doznał w meczu z AM Cracovia.

Kadra: Jakub Drużkowski, Igor Szymczyk, Jan Świerczek, Jakub Stróżak, Kacper Woda, Xavi Drużkowski, Cyryl Bochenek, Maksymilian Marinković, Filip Piątek.
Trener: Konrad Kołodziej

Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – MKS Fablok Chrzanów 1:4
Bramki dla OKS: Filip Piątek
AM Cracovia – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:1 (k. 2:1)
Bramki dla OKS: Filip Piątek.
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Błękitni Krzeczów 3:0
Bramki: Jakub Drużkowski, Filip Piątek, Jakub Stróżak.

Tabela gr. A:
1. MKS Fablok Chrzanów 9 pkt
2. AM Cracovia 4 pkt
3. AP CANPACK Okocimski Brzesko 4 pkt
4. Błękitni Krzeczów 0 pkt

Zdjęcia: Facebook MZPN