21 grudnia 2023

Orliki na turnieju o Puchar Białej Gwiazdy

W miniony weekend podopieczni trenera Konrada Kołodzieja wzięli udział w turnieju o Puchar Białej Gwiazdy, który zorganizowany był przez Wisłę Karków.Rozgrywki odbyły się na sztucznej nawierzchni pod balonem przy ul Dekreta 21 w Krakowie. Zespół Okocimskiego ostatecznie zakończył zmagania na 4 miejscu, ulegając w meczu o III miejsce Wiśle Kraków wynikiem 0:2.

„Biało-zieloni” piłkarskie zmagania rozpoczęli od fazy grupowej, w której przyszło im rywalizować z zespołami: Górnik Jaworzno, Wisła II Kraków, AP Namysłów, Beskid Andrychów oraz Progres Nowa Huta. Na tym etapie turnieju zawodnicy z Brzeska zanotowali 3 zwycięstwa oraz 2 remisy, co pozwoliło im na zajęcie drugiego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale Okocimski ponownie okazał się zwycięski pokonując tym razem  Polonię Przemyśl wynikiem 3:2. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Jakub Drużkowski, Igor Szymczyk oraz Maksymilian Jamka. Dzięki wygranej podopieczni trenera Konrada Kołodzieja awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z rówieśnikami z Limanowej. Spotkanie to niestety zakończyło się porażką „biało-zielonych”, którzy przegrali 0:2.

W swoim ostatnim meczu Okocimski rozegrał spotkanie o III miejsce, podejmując Wisłę Kraków. Mecz ten zakończył się wygraną gospodarzy, którzy zwyciężyli 3:0.

Wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP Namysłów  2-2
Bramki dla OKS: Igor Szymczyk, Kukla.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Górnik Jaworzno 2-2
Bramki dla OKS: Jakub Stalmach, Jakub Drużkowski.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Progres Nowa Huta 12-0
Bramki: Olivier Kulka x3, Bruno Kukla x3, Maksymilian Marinkowić x3Stalmach, Jakub Drużkowski, Xavi Drużkowski.

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Wisła Kraków Czerwoni 2-0
Bramki: Igor Szymczyk x2

AP CANPACK Okocimski Brzesko – Beskid Andrychów 11-0  (
Bramki: Jakub Drużkowski x2 ,Jakub Stróżak x2, Xavi Drużkowski x2, Kukla, Igor Szymczyk, Maksymilian Marinkowić, Maksymilian Jamka, Jakub Stalmach.

Ćwierćfinał
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Polonia Przemyśl 3:2
Bramki dla OKS: Jakub Drużkowski, Igor Szymczyk, Maksymilian Jamka.

Półfinał
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 0:2

Mecz o III finał:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Wisła Kraków Czerwoni 0:3

Kadra: Igor Szymczyk, Jakub Stróżak, Olivier Kukla, Antoni Kusy, Xavi Drużkowski, Bruno Kulka, Maksymilian Jamka, Igor Bochenek, Maksymilian Marinkowić, Jakub Drużkowski, Kacper Woda, Jakub Stalmach.

Trener: Konrad Kołodziej.