11 grudnia 2023

Orlik: Awans do turnieju Małopolska Zima

W miniony weekend 9-10 grudnia odbyły się w Czchowie eliminacje Podokręgu MZPN Brzesko do turnieju wojewódzkiego „Małopolska Zima”. W rozgrywkach uczestniczyło 20 drużyn w tym zespół Orlików AP CANPACK Okocimski Brzesko. Podopieczni trenera Konrada Kołodzieja ostatecznie zajęli pierwsze miejsce w kategorii Orlik gwarantując sobie tym samym udział w rundzie finałowej, która rozegrana zostanie w Krakowie.

Drużyna AP CANPACK Okocimski Brzesko swoje spotkania rozgrywała w grupie II, w której znalazły się zespoły: Champions Brzesko, Elita Brzesko, Orlik Dębno, oraz Pagen Gnojnik. Po rozegraniu czterech spotkań, zespół miał na swoim koncie komplet punktów. Ponadto podopieczni trenera Konrada Kołodzieja mogą pochwalić się bardzo dobrym bilansem bramkowym, który tego dnia zatrzymała się na wyniku 27:2.

W meczu finałowym „biało-zieloni” zmierzyli się ze zwycięzcą Grupy I Arkadią Olszyny. Mecz ten również zakończył się Victorią Okocimskiego, który wygrał 2:0. Dzięki zwycięstwu drużyna z Brzeska zagwarantowała sobie udział w finale wojewódzkim.

Kadra: Kacper Woda, Xavier Drużkowski, Jakub Stalmach, Jakub Stróżak, Jan Świerczek, Igor Szymczyk, Cyryl Bochenek.

Wyniki spotkań:
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Champions Brzesko 4:0
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Orlik Dębno 6:1
Elita Brzesko – AP CANPACK Okocimski Brzesko 1:4
Pagen Gnojnik – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:13

Tabela końcowa:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko 12 pkt
2. Champions Brzesko 9 pkt
3. Elita Brzesko 6 pkt
4. Orlik Dębno 3 pkt
5. Pagen Gnojnik 0 pkt

Finał:
Arkadia Olszyny – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:2