28 listopada 2023

Futsal U13: Grupy oraz terminarz spotkań

Dziś w siedzibie PZPN rozlosowano grupy turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu kategorii U-13 chłopców, w którym udział wezmą zawodnicy AP CANPACK Okocimski Brzesko. Podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy znaleźli się w pierwszym koszyku i ostatecznie trafili do grupy C, w której rywalizować będą z takimi zespołami jak: LZS Dragon Bojano, AZS UŚ Katowice oraz AP Limanovia Limanowa. Przypomnijmy, że turniej finałowy o miano najlepszej drużyny w Polsce w kategorii U13 w futsalu odbędzie się 15-17 grudnia w Brzesku.

Zapytaliśmy trenera Arkadiusza Śliwę jak ocenia samo losowanie, rywali oraz szansę swojego zespołu na tegoroczne Mistrzostwach Polski. – „Trafiliśmy do mocnej grupy, ale to są właśnie Mistrzostwa Polski, gdzie zagra 16 najlepszych drużyn z całej Polski. Jedyną drużynę, którą znamy i z którą niedawno graliśmy nawet sparing jest Limanovia. Pozostałe dwie drużyny z naszej grupy: AZS UŚ Katowice i LZS BOJAN wygrały swoje grupy eliminacyjne, więc też przypadkowo tu się nie znalazły.

Ja jestem zawsze optymistą i wierzę w mój zespół i w to że pokaże się z jak najlepszej strony. Są u nas w drużynie wartościowi zawodnicy, którzy mają już duże umiejętności przez co na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Pracujemy ciężko żeby się jak najlepiej przygotować do tych Mistrzostw. Obserwuje zawodników i uważam, że z każdym treningiem, sparingiem wyglądamy coraz lepiej. Boisko wszystko zweryfikuje, ale wierzę że moja drużyna da z siebie wszystko żeby jak najlepiej zaprezentować siebie, Klub oraz Miasto Brzesko.”

Podział na grupy:
Grupa A: Polonia 1912 Leszno, GKS Futsal Nowiny, LSSS Team Lębork, TSMT Rybnik.

Grupa B: BTS Rekord Bielsko-Biała, Akademia ŁKS Łódź, EUROBUS UKS SMS Przemyśl, Mazur Karczew.

Grupa C: AP CANPACK Okocimski Brzesko, LZS Dragon Bojano, AZS UŚ Katowice, AP Limanovia Limanowa.

Grupa D: TAF Toruń, Stal Mielec, WKS Śląsk Futsal Wrocław, Junior Ełk.

Terminarz spotkań:
Piątek, godz. 17:30 – AP CANPACK Okocimski Brzesko – AP Limanovia Limanowa
Sobota, godz. 12:40 – AP CANPACK Okocimski Brzesko – AZS UŚ Katowice
Sobota, godz. 19:20 – AP CANPACK Okocimski Brzesko – LZS dragon Bojano