24 listopada 2023

CLJ: Derbowe starcie z BSF Bochnia

W sobotę 25 listopada na hali sportowej w Łapczycy rozegrana zostanie 3. kolejka Centralnej Ligi Juniorów w futsalu. W meczu tym zmierzą się BSF Bochnia oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko. Spotkanie wyznaczono na godz. 18:00.

BSF Bochnia to obecnie lider rozgrywek CLJ w kategorii U19. Do tej pory zespół trenera Antuna Bačiia zanotował komplet zwycięstw pokonując m.in. AZS UE Kraków (2:1) oraz Klub Futsalowy Stal Mielec (9:3). W dwóch spotkaniach zespół zanotował 11 bramek tracąc przy tym tylko cztery gole. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest obecnie Sebastian Koza, który ma w swoim dorobku cztery bramki. Dobrą skutecznością pochwalić się może również Adrian Kochniarczyk, który ma na w swoim dorobku trzy trafienia.

Okocimski Brzesko do sobotniego meczu przystąpi po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie nad AZS UE Kraków, którego pokonał wynikiem 10:2. Duży wkład w zwycięstwo miał niewątpliwie Marcel Kubala, który tego dnia zanotował cztery trafienia. Ponadto do bramki rywali trafiali: Piotr Pitaś, Piotr Broszkiewicz, Karol Cieśla, Igor Martyna oraz Arkadiusz Zuzia. Dzięki wygranej zespół z Brzeska awansował na trzecie miejsce w tabeli mając na swoim koncie 3 punkty.

Sobotnia potyczka to nie tylko walka o kolejne punkty. Przed sobą staną zespoły, które swoimi aspiracjami mierzą bardzo wysoko i każdy z nich będzie chciał udowodnić to zdobywając w sobotnim pojedynku komplet punktów.