8 listopada 2023

Żaki 2015: Turniej Smoka

Zawodnicy z rocznika 2015 wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Smoka, który rozgrywany był przez dwa dnia w hali sportowej Orła Piaski Wielkie w Krakowie. W turnieju udział wzięły dwa zespoły AP CANPACK Okocimski Brzesko, które w pierwszym dniu rywalizowały w rozgrywkach grupowych.

Pierwszy zespół w tym dniu rozegrał sześć spotkań odnosząc 2 zwycięstwa oraz jeden remis. Na swoim koncie drużyna zanotował również 3 porażki. Tego samego dnia rywalizował również drugi zespół Okocimskiego, który także rozegrał sześć spotkań, w których zanotował 2 zwycięstwa oraz 4 porażki.

Wyniki, które zanotowały drużyny w pierwszym dniu miały odzwierciedlenie w fazie finałowej, w której to pierwszy zespół awansował do tzw Ligi Europy, a drugi do Ligi Konferencji.

Pierwszy zespół rywalizował z zespołami, które zajęły czwarte miejsca w fazie grupowej. Podopieczni trenera Konrada Kołodzieja uzyskali dwa zwycięstwa, remis oraz trzy porażki. Rezultaty te pozwoliły drużynie na zajęcie 5 miejsce w grupie. Warto dodać, że najlepszym bramkarze w Lidze Europy został reprezentant AP CANPACK Okocimski Maciej Michałczyk.

Drugi zespół Okocimskiego trafił do Ligi Konferencji, w której grały zespoły z 5 miejsc rozgrywek grupowych. Zawodnicy z Brzeska zanotowali 5 zwycięstw oraz jedną porażkę co ostatecznie dało im pierwsze miejsce w grupie. Nie mogło również zabraknąć wyróżnień dla naszych zawodników. Najlepszym bramkarzem Ligi Konferencji został Franciszek Wawryka, a nagrodę króla strzelców zgarnął Marco Cadau.

Okocimski I: Franciszek Darłak, Marco Cadau, Szymon Dobrzański, Alan Hebda, Julian Momot, Filip Pawełek, Wojciech Sacha, Franciszek Wawryka.

Okocimski II: Bartłomiej Bakalarz, Hubert Borowiecki, Jan Habel, Jan Kaczmarczyk, Karol Krzysztoń, Maciej Michałczyk, Witek Wnęk, Oliwier Socha, Kacper Turek.

Liga Europy:
1. LKS Beskid Gilowice – Rychwałd
2. DAP Dębica
3. AP Lubań Maniowy
4. Karpaty Lwów I
5. AP CANPACK Okocimski Brzesko I
6. APN Husaria
7. AP Proszowianka

Liga Konferencji:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko II
2. AP Sanok
3. LKS Zamek Grodziec
4. DIDI Gol Rabka Zdrój
5. Meblorz Swarzędz
6. Orzeł Piaski Wielkie II
7. Fabryka Talentów Gwiazd Brzegi

Zdjęcia: facebook.com/turniejsmoka