7 listopada 2023

Młodzik 2011: Derby Brzeska

W miniony weekend rozegrano derby Brzeska, które miały miejsce w 13. kolejce małopolskie II lidze młodzików. Na przeciw siebie stanęli zawodnicy UKS AP Champions Brzesko oraz AP CANPACK Okocimski Brzesko. Więcej powodów do radości mieli zawodnicy gospodarzy, którzy pokonali Okocimski wynikiem 5:3. Bramki gwarantujące trzy punkty zdobyli: Filip Handzlik (dwie), Karol Sala, Tomasz Sacha oraz Ignacy Gawin. Z kolei po drugiej stronie do bramki trafiali: Hubert Śliwa, Mikołaj Kawa, Mikołaj Klecki.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla podopiecznych trenera Arkadiusza Śliwy, którzy już w 6 minucie meczu za sprawą Huberta Śliwy otworzyli wynik spotkania. Prowadzenie jednak nie trwało zbyt długo, gdyż już minutę później bramkę wyrównująca zanotował Filip Handzlik. Młodziki Okocimskiego jeszcze w pierwszej połowie postarali się o kolejnego gola , którego autorem został Mikołaj Kawa. Jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Karol Sala, kończąc pierwszą cześć gry wynikiem 2:2.

Po zmianie stron skuteczniejsi byli gospodarze, którzy w trzy minuty zdołali strzelić aż trzy gole, które całkowicie ustawiły przebieg spotkania. Młodzi adepci naszej Akademii zdołali odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem, którego autorem został Mikołaj Klecki, który ustalił wynik meczu na 3:5.

Obecnie zespół Okocimskiego plasuje się na 6 miejscu w tabeli majać na swoim koncie 15 punktów. W ostatniej kolejce rundy jesiennej „biało-zieloni” zmierzą się na własnym terenie z Dunajcem Nowy Sacz.

Młodzik 2011 (Małopolska II Liga)
Champions Brzesko – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:3
Bramki: Filip Handzlik x2, Karol Sala, Tomasz Sacha, Ignacy Gawin – Hubert Śliwa, Mikołaj Kawa, Mikołaj Klecki.

Okocimski KS: Nikodem Bartnicki, Krzysztof Drużkowski, Mikołaj Klecki, Bartosz Pabian, Hubert Górka, Seweryn Sowa, Arkadiusz Latocha, Aleksnader Rogóż, Hubert Śliwa, Kacper Guzik, Alex Szarliński, Mikołaj Kawa, Olgierd Brzyk, Aleks Florek, Dawid Jurkiewicz.