29 czerwca 2023

Młodzik 2010: Zwycięstwo w turnieju „Małopolskie Talenty”

Zespół trenera Mateusza Wawryki wziął udział w turnieju organizowanym przez Metal Tarnów Małopolskie Talenty, który rozegrany został na stadionie TOSiR przy ul. Piłsudskiego 32 w Tarnowie. Oprócz zespołu z Brzeska udział wzięło 11 zespołów z małopolski, podkarpacia, śląska oraz województwa lubelskiego. W mocno obsadzonym turnieju zwycięzcą został AP CANPACK Okocimski, który w przeciągu całych rozgrywek przegrał tylko jedno spotkanie.

Ponadto najlepszym zawodnikiem zawodów został zawodnik Okocimskiego Karol Zięć, który na co dzień prezentuje barwy Iva Iwkowa. Młody zawodnik już w okresie zimowym przebywał na kilku treningach w zespole młodzików 2010, a dobra postawa na zajęciach oraz turnieju spowodował, że szkoleniowiec Mateusz Wawryka widziałby go w swoim zespole.

Z tego miejsca składamy również podziękowania dla Klubu z Iwkowej, że zawodnik mógł pojechać i pokazać swoje umiejętności w tak mocnym turnieju, jaki miał miejsce w Tarnowie.

Turniej podzielony został na trzy grupy, w których znalazło się po cztery zespoły. Zespół trenera Mateusza Wawryki znalazł się w grupie C z takimi zespołami jak Unia Tarnów, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, oraz Stal Mielec. Podczas fazy grupowej zespół z Brzeska zdobył dwa zwycięstwa oraz doznał jednej porażki. Mimo to zdołał zająć pierwsze miejsce dające awans do fazy finałowej.

W tej części turnieju młodzi adepci naszej Akademii mierzyli się z Tarnovią Tarnów, Resovią Rzeszów oraz Górnikiem Zabrze. Biało-zieloni nie dali szans swoim rówieśnikom odnosząc komplet zwycięstw. W przeciągu całych zawodów zespół zanotował 15 punktów, a bilans bramkowy zakończył się na wyniku 15:6.

Grupa C
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko 6 pkt
2. Unia Tarnów 6 pkt
3. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 6 pkt
4. Stal Mielec 0 pkt

Wyniki:
Unia Tarnów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Stal Mielec 3:1
Tarnovia Tarnów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Resovia Rzeszów 3:1
Górnik Zabrze – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:0

Kadra: Kacper Świerczek, Kamil Kościółek, Filip Jacek, Igor Mizera, Adrian Łabno, Beniamin Pabian, Franciszek Jagielski, Szymon Wawryka, Wiktor Szostak, Filip Mucha, Wiktor Łazarz, Aleksander Małysa, Kamil Gliździński, Bartłomiej Francuz, Mikołaj Klecki, Karol Zięć, Wiktor Pilch.