15 maja 2023

Młodziki 2011: Pewna wygrana z KS PKM Olkusz

W niedzielne przedpołudnie zespół trenera Arkadiusza Śliwy podejmował na własnym terenie rówieśników z Olkusza, z którymi przyszło im się mierzyć w ramach 5. kolejki Małopolskiej ligi Młodzików grupy 2. Spotkanie zakończyło się pewną wygraną gospodarzy, którzy zakończyli zawody wynikiem 9:2. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Hubert Śliwa, o dwie bramki mniej zanotował jego kolega Aleksander Rogóż oraz Krzysztof Drużkowski. Po jednym trafieniu dołożyli Arkadiusz Latocha oraz Bartosz Pabian. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił z kolei Maciej Skucha.

Samo spotkanie nie zapowiadało aż tak wysokiej wygranej Okocimskiego, którzy w 12 minucie meczu stracili pierwszego gola w meczu. Radość gości z prowadzenia nie trwała zbyt długo, gdyż 6 minut później do wyrównania doprowadził Aleksander Rogóż. Chwile później wynik meczu zmienił Hubert Śliwa, który dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przyjezdni nie poddawali się i zaledwie 60 sekund później doprowadzi do wyrównania za sprawą drugiego trafienia Macieja Skuchy.

Później do bramki trafiali już tylko adepci naszej Akademii, którzy tego dnia dziewięciokrotnie pokonywali bramkarza z Olkusza.

Dzięki wygranej zespół utrzymał drugą lokatę w tabeli, jednocześnie zrównał się punktami z liderem Cracovią Kraków, która ma 12 punktów na koncie.

Niedzielne zwycięstwo zespół dedykuje Aleksandrowi Rogóżowi, który 3 min przed końcem meczu upadł tak niefortunnie, że złamał rękę. Olkwoi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia oraz na ligowe boiska.

Młodziki 2011 (Małopolska Liga)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – KS PKM Olkusz 9:2
Bramki: Hubert Śliwa x3, Aleksander Rogóż x2, Krzysztof Drużkowski x2, Arkadiusz Latocha, Bartosz Pabian – Maciej Skucha x2.

Okocimski KS: Kacper Guzik, Krzysztof Drużkowski, Dawid Jurkiewicz, Bartosz Pabian, Olgierd Brzyk, Arkadiusz Latocha, Mikołaj Kawa, Karol Polek, Hubert Górka Hubert, Arkadiusz Wąs, Aleks Florek, Aleksander Rogóż, Hubert Śliwa.

Trener: Arkadiusz Śliwa.