27 marca 2023

Młodziki 2010 inaugurują rundę wiosenną

Młodziki z rocznika 2010 zainaugurowali rundę wiosenną II ligi Małopolskiej. W pierwszym meczu podopieczni trenera Mateusza Wawryki  udali się do Pcimia na spotkanie z miejscową Pcimianką. Spotkanie po regulaminowym czasie gry zakończyło się podziałem punktów, a dokładnie wynikiem 3:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Jakub Łabuz, Patryk Krawczyk oraz Mikołaj Luberda, z kolei gole dla „biało-zielonych” strzelili: Franciszek Jagielski, Szymon Wawryka, Beniamin Pabian.

Niedzielne spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 8 minucie meczu zdobyli pierwszego gola. Zawodnicy odpowiedzieli dopiero w 36 minucie, gdzie do wyrównania doprowadził Franciszek Jagielski. Niestety Pcimianka szybko podwyższyła wynik zdobywając kolejna dwie bramki.

Młodzi zawodnicy z Brzeska szybko zaczęli odrabiać straty. Już pięć minut po straconej trzeciej bramce gol numer dwa zdobył Szymon Wawryka. Chwile później dał o sobie znać kapitan zespołu Beniamin Pabian, który strzelając bramkę ustalił wynik meczu na 3:3.

Po 1. kolejce zespół z Brzeska plasuje się na 4 miejscu w tabeli mając na koncie 1 punkt. Z kolei Pcimianka jest tuż za AP CANPACK Okocimski, mając tyle samo punktów.

Młodziki (Małopolska II Liga)
Pcimianka Pcim – AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:3
Bramki: Jakub Łabuz, Patryk Krawczyk, Mikołaj Luberda – Franciszek Jagielski, Szymon Wawryka, Beniamin Pabian.

Okocimski KS: Kamil Kościółek – Mikołaj Klecki, Bartłomiej Francuz, Beniamin Pabian, Adrian Łabno, Franciszek Jagielski, Filip Mucha, Szymon Wawryka, Aleksander Małysa, Kacper Świerczek, Mateusz Fielek, Igor Mizera, Wiktor Łazarz, Wiktor Szostak, Kamil Gliździński.