27 marca 2023

Juniorzy młodzi zainaugurowali rundę wiosenną

Swoje ligowe zmagania rozpoczęli juniorzy młodsi, którzy w niedzielne przedpołudnie na własnym terenie podejmowali rówieśników z Limanowej. Spotkanie to zakończyło się wygraną gości, którzy pokonali „biało-zielonych” wynikiem 4:3. Strzelcami bramek dla zespołu Limanovii zostali: dwukrotnie Jakub Groczowski, Damian Zelek oraz Filip Śliwa. Z kolei gole dla AP CANPACK Okocimski Brzesko zanotowali: Kacper Maciejasz, Nikodem Mgłosiek oraz Kacper Sowa.

Po pierwszej kolejce w rundzie wiosennej zespół trenera Tomasza Rogóża plasuje się na 11 miejscu, z kolei ekipa z Limanowej znajduje się na miejscu piątym.

Samo spotkanie idealnie ułożyło się dla miejscowych, którzy już w trzeciej minucie za sprawą Kacpra Maciejasza zdobyli pierwszą bramkę w meczu. Goście wyrównali po niespełna 10 minutach, a na listę strzelców wpisał się wówczas Jakub Gorczowski. W 20 minucie meczu z prowadzenia cieszyli się już przyjezdni, którzy za sprawą Damiana Zelka podwyższyli wynik na 2:1.

Kolejne gole padły w drugiej połowie, którą również idealnie rozpoczęli zawodnicy trenera Tomasza Rogóża, strzelając bramkę wyrównującą w 46 minucie. Tym razem autorem gola został Nikodem Mgłosiek. W 77 minucie meczu do siatki AP CANPACK Okocimski Brzesko trafił Filip Śliwa, dając swojemu zespołowi trzecią bramkę. Dziewięć minut przed końcem spotkania bramkę wyrównującą zanotował Kacper Sowa. Niestety w doliczonym czasie gry ostateczny cios zadali goście, którzy zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.

Junior młodszy (Małopolska I Liga)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 3:4
Bramki: Kacper Maciejasz, Nikodem Mgłosiek, Kacper Sowa – Jakub Gorczowski x2, Damian Zalek, Filip Śliwa.

Okocimski KS: Franciszek Paździoch – Szymon Kliś (55′ Piotr Broszkiewicz), Macper Maciejasz (55′ Krzysztof Krupa), Igor Martyna, Nikodem Mgłosiek (55′ Radosław Szewczyk), Tomasz Mleczko, Patryk Rabiasz (83′ Konrad Hosaniak), Kacper Sowa, Brunon Turlej (80′ Kamil Orzeł), Hubert Wągroda, Błażej Zaleński (55′ Arkadiusz Zuzia).