21 marca 2023

Rocznik 2016 na Turnieju Smoka

Zawodnicy z rocznika 2016 podobnie jak ich starsi koledzy wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Smoka, który rozgrywany był przez dwa dnia w hali sportowej Orła Piaski Wielkie w Krakowie. W rozgrywkach wzięło udział aż 28 drużyn. Podopieczni trenerki Natalii Serafin po pierwszym dniu zmagań, zagwarantowali sobie udział w Lidze Polski, w której zajęli pierwsze miejsce.

Warto dodać, że nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju zdobył reprezentant AP CANPACK Okocimski Brzesko Franciszek Łopatowski.

Sam turniej podzielony został na cztery grupy. Pierwszego dnia zanasi zawodnicy rywalizowali z AP Masterkids, F.C. Olimpia Lutsk, Pogoń Kraków, Akademia Puszcza Niepołomice, Akademia Futbolu z Głową oraz AP 21 Chrzanów.

Po sobotnich spotkaniach skrzaty zakończyły swoje rozgrywki na 5 miejscu z 6 punktami na koncie. Należy zaznaczyć, że dwa mecze przegrali tracąc bramkę w ostatniej minucie spotkania. Dlatego z wielkim niedosytem po pierwszym dniu chłopcy w niedzieli zaczęli zmagania w Lidze Polski. W grupie tej również znalazły się drużyny takie jak: Dunajec Nowy Sącz, Akademia Puszcza Niepołomice, AP Progress Andrychów, Beniaminek Rzeszów, Strzelec Budzów, oraz AP Masterkids. Ostatecznie skrzaty zakończyły niedzielne zmagania na pierwszym miejscu z 15 punktami na koncie.

Sobotnie wyniki:
AP CANPACK Okocimski Brzesko –Akademia Futbolu 2:1
AP Master KidS – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:0
Pogoń Kraków– AP CANPACK Okocimski Brzesko 3:2
Akademia Puszcza Niepołomice – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1
F.C, Olimpia Lutsk – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:0
AP 21 Chrzanów- AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:3

Niedzielne wyniki:
AP CANPACK Okocimski I Brzesko – Akademia Puszcza Niepołomice 1:2
AP CANPACK Okocimski I Brzesko – Beniaminek Rzeszów T. 9:0
AP CANPACK Okocimski I Brzesko – AP Masterkids 2 2:0
AP CANPACK Okocimski I Brzesko –Strzelec Budzów : 5:2
AP Progress Andrychów – AP CANPACK Okocimski Brzesko 0:2
Dunajec Nowy Sącz – AP CANPACK Okocimski I Brzesko 2:5

Kadra: Franciszek Łopatowski, Miłosz Sroka, Adrian Borowiec, Grzegorz Czechowski, Filip Majca, Szymon Małysa, Julian Momot, Aiden Nowak, Franciszek Wawryka, Aleksander Ważydrąg, Tomasz Wolsza.