10 listopada 2022

Futsal: W piątek eliminację w kategorii U13

Mimo, że rozgrywki ligowe jeszcze się nie zakończyły to zespół młodzików rocznika 2010 przygotowuje się do eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U13. Pierwszy turniej rozegrany zostanie już w najbliższy piątek 11 listopada na obiekcie Caffaro przy ul. Tadeusza Kościuszki 13 w Kazimierzy Wielkiej. Oprócz zespołu Okocimskiego udział w eliminacjach wezmą UKS AP Champions Brzesko, Sobek Kraków, KKS Caffaro Kazimierza Wielka oraz BSF Busko Zdrój.

Pierwszy mecz rozegrany zostanie o godz. 10:15 i będzie on niezwykle ciekawy, gdyż na przeciwko siebie staną dwie drużyny z Brzeska, które bardzo dobrze się znają.

Terminarz spotkań AP CANPACK Okocimski Brzesko:
1. AP CANPACK Okocimski Brzesko – UKS AP Champions Brzesko godz. 10:15
2. AP CANPACK Okocimski Brzesko – Sobek Kraków godz. 11:45
3. KKS Caffaro Kazimierza Wielka – AP CANPACK Okocimski Brzesko godz. 14:00
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko – BSF Busko Zdrój godz. 15:30

Kadra na eliminację: Kamil Kościółek, Kacper Świerczek, Szymon Wawryka, Bartłomiej Francuz, Igor Mizera, Beniamin Pabian, Mikołaj Klecki, Wiktor Szostak, Aleksander Małysa, Filip Mucha, Bartosz Pabian, Wiktor Łazarz.

„Faktycznie jeszcze rozgrywki się nie zakończymy, a my możemy cieszyć się z awansu do ligi małopolskiej. Na pewno się z tego cieszymy, gdyż mocno zapracowaliśmy na to. Było wiele mankamentów, które szwankował, ale z czasem zaczęło to coraz lepiej funkcjonować. Uważam, że chłopcy zrobili kawał dobrej roboty jeśli chodzi o rozgrywki trawiaste i w pełni zasłużyli na ten awans. Liga, którą zwyciężyli „nie zasługiwała” na tych chłopców i widać było, że ciężka praca przyniosła efekty.

Eliminację są dodatkiem oraz fajną przygodą dla tych chłopaków. Możemy się tu również rozwijać pod względem technicznym oraz motorycznym i uważam, że udział w rozgrywkach futsalowych w niczym nam nie będzie przeszkadzać. W piątek będziemy chcieli się dobrze zaprezentować, wiadomo, że rozgrywki te wyglądają trochę inaczej niż na trawie. Inaczej się gra, a o wyniku może decydować łut szczęścia oraz aspekty indywidualne poszczególnych zawodników. Ja wierzę w mój zespół, mamy mocną kadrę, która postara się awansować do kolejnej fazy.

W piątek przyjdzie się nam zmierzyć z mocnymi drużynami, którymi z pewnością jest Champions Brzesko oraz Sobek Kraków. My jednak patrzymy na siebie i razem z trenerem Sebastianem Klimczykiem popracowaliśmy nad kilkoma aspektami by przygotować tych chłopców jak najlepiej. Wszystko jednak zweryfikuje hala oraz dyspozycja całego zespołu.

Nasz zespół nie obawia się tych eliminacji i nawet jak są w meczach ligowych pod presją to nie pokazują zdenerwowania czy obaw. Niektórzy z tych zawodników wygrywali już turnieje halowe i mimo, że nie były one takiej rangi to nie widać po nich żadnej tremy.” – podsumowuje trener Mateusz Wawryka.