9 września 2021

Akademia: Rocznik 2014 na turnieju w Rzezawie

W minioną sobotę zawodnicy rocznika 2014 rozegrali turniej w Rzezawie. Podopieczni trenera Jakuba Barana i Sergiusza Kosteckiego zmierzyli się z taki zespołami jak: Prądniczanka Kraków, Gdovia Gdów, Elita Brzesko, Puszcza Niepołomice, Orlik Dębno, Gosir Rzezawa oraz Raba Dobczyce.

Trener Jakub Baran o turnieju i treningach zawodników z rocznika 2014:
„Był to pierwszy wspólny turniej od kiedy przejąłem zespół rocznika 2014 i uważam, że jak na 1,5 miesięczny okres wspólnych treningów każdy z moich zawodników i zawodniczek rozwijają się z tygodnia na tydzień.

Indywidualnie bardzo dobrze się prezentujemy natomiast musimy pracować nad elementami gry zespołowej. Pomijając już wszystkie pozasportowe aspekty, muszę przyznać, że młodzi piłkarze mają wiele cech charakteru, woli walki oraz chęci do pracy na treningach.

Bardzo cieszy mnie takie podejście tych dzieciaków bo jak wiadomo piłka to nie tylko sport, który kształtuje sprawność fizyczna ale uczy dzieci tego, że nie wolno się poddawać, żeby osiągnąć sukces trzeba dużo i ciężko pracować, działania w grupie, odpowiedzialności, systematyczności i wielu innych cech, które na pewno zaprocentują w dalszych etapach rozwojowych tych dzieci. Dobra zabawa, uśmiech dziecka połączony z pracą na treningach, gdzie dzieci wkładają w to całe swoje serce to chyba najlepszy widok dla trenera, a ja mam tą przyjemność.”

Autorem zdjęć jest Piotr Kościółek.