9 lipca 2021

Kacper Ciuruś w Garbarni Kraków

Po bardzo udanej rundzie wiosennej Kacper Ciuruś opuszcza szeregi CANPACK Okocimski Brzesko przenosząc się do II-ligowej Garbarni Kraków. 17-latek w obecnych rozgrywkach zanotował 10 występów na poziomie czwartoligowym, w których zdobył 5 bramek. Utalentowany zawodnik związał się z krakowskim klubem 3-letnim kontraktem.

Garbarnia Kraków już od dłuższego czasu przyglądała się naszemu zawodnikowi, którego w okresie zimowym zaprosiła na testy. -„Pierwsza oferta z Garbarni pojawiła się pół roku temu. W okresie zimowym przebywałem nawet na testach w juniorach starszych i uważam, że właśnie wtedy zwiększyło się zainteresowanie moją osobą ze strony krakowskiego klubu. Jednak stwierdziliśmy z prezesem CANPACK Okocimski, że lepiej będzie abym został do końca sezonu w klubie grając na poziomie czwartoligowym. Uważam, że była to dobra decyzja i te pół roku bardzo dużo mi dało.” – uważa młody zawodnik.

Na pewno na transfer przełożyła się dobra forma w rundzie jesiennej Kacpra, który w dziesięciu spotkaniach zanotował 5 bramek. -„Uważam, że moja postawa w rundzie wiosennej w dużej mierze przyczyniła się do transferu do Garbarni Kraków. Teraz przede mną nowe wyzwania i na pewno będę ciężko pracował, aby dostać szansę debiutu. W Garbarni na pewno czeka mnie ciężka praca, jednak uważam, że poprzez pracę z treningu na trening będę stawał się co raz lepszym zawodnikiem.”

Kacper już w drużynach młodzieżowych był wyróżniającym się zawodnikiem, z czasem dostawał szanse gry w pierwszej drużynie co z pewnością miało wpływ na jego postawę na boisku. -” Uważam ze przez 5 lat, które spędziłem w Okocimskim rozwinąłem się nie tylko jako zawodnik, ale również jako człowiek. Były złe i dobre momenty, ale nigdy się nie poddawałem, ten sezon uważam za najlepszy w moim pobycie w klubie. Dziękuje trenerowi, który mi zaufał przez co udało mi się wykorzystać szansę.

Atmosfera w klubie była bardzo rodzinna, a poziom treningów stał na wysokim poziomie dostałem dużą szanse rozwoju, bo już jako 15 latek mogłem trenować i łapać minuty w meczach ligowych.” – podsumowuje Kacper Ciuruś.

„Kacper był wyróżniającym się zawodnikiem od początku swojego pobytu w Akademii. Niewątpliwie ma talent, który mam nadzieje potwierdzi w Garbarni Kraków. Temat przejścia był już wcześniej ale rozsądek podpowiadał, że trzeba poczekać. Dziś Kacper jest o wiele silniejszy fizycznie i mentalnie, technika zawsze była bardzo dobra.

Kacper zrobił kolejny krok w rozwoju. Teraz ciężka praca i walka o kolejny szczebel sportowy. Im wyżej tym większa konkurencja. No ale kto jak nie Kacper – jeden z najzdolniejszych zawodników Akademii CANPACK Okocimski Brzesko.

Okocimski Brzesko jest trampoliną do sukcesu i mamy kolejny raz potwierdzenie. Kacper jest przykładem, że najzdolniejsi zawodnicy z regionu powinni trafić do Okocimskiego aby móc rozwinąć skrzydła i pokazać się na głębszej wodzie. Zawodnik pierwsze kroki stawiał w Orlik Dębno następnie Strażak Mokrzyska aby rozpocząć 5 letnia pracę w Okocimskim. Kacper jest przykładem dla innych zawodników, których posiadamy w Akademii niemniej uzdolnionych, że każdy ma szansę i że zawodnicy Akademii są często obserwowani przez skautów. Kwestia czasu, a usłyszymy o kolejnych nazwiskach, którymi zainteresowane są kluby z wysokiej półki ligowej.

KACPER dużo siły i wytrwałości w dążeniu do celu.” – dodaje Marcin Jurkiewicz dyrektor Akademii