6 lipca 2021

Akademia: Podsumowanie sezonu Orlików 2010

Bardzo ciekawy sezon za drużyną Orlików Starszych AP CANPACK Okocimski Brzesko. Grupa prowadzona przez Trenerów Michała Kuliga i Mateusza Krokosza trenowała trzy razy w tygodniu oraz uczestniczyła w sparingach, turniejach, a w rundzie wiosennej w Brzeskiej Lidze Młodzików.

Na początku trochę liczb. Trenerzy przeprowadzili 129 jednostek treningowych w których w ciągu całego sezonu wzięło udział 28 zawodników.

Drużyna Orlików uczestniczyła na jesień w rozgrywkach Brzeskiej Ligi Orlików (4 rundy), a na wiosnę w Brzeskiej Lidze Młodzików. Chłopcy rozegrali również 12 turniejów, a w meczach sparingowych rywalizowali kolejno z: LUKS Skrzyszów, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Hutnik Kraków, AP EF Zakliczyn, Tarnovia Tarnów, Cracovia Kraków i Garbarnia Kraków.

Do nowego sezonu zawodnicy będą przygotowywać się od 12 lipca.

Michał Kulig (trener AP CANPACK Okocimski): -„Za nami bardzo ciekawy sezon. Chłopcy cały czas rozwijają umiejętności indywidualne i coraz lepiej wyglądamy jako drużyna. Bardzo fajnie zawodnicy radzą sobie w grze 1 na 1. Progres widoczny był w rywalizacji z innymi przeciwnikami. W ciągu całego sezonu mieliśmy możliwość grać 5 vs 5, 7 vs 7, a w końcówce 9 vs 9 co było przygotowaniem przed nowym sezonem. Zebraliśmy mnóstwo cennego doświadczenia, które zaprocentuję w przyszłości.

Szkoda, że pandemia pokrzyżowała nam trochę plany bo grania miało być jeszcze więcej. W nowym sezonie będziemy rywalizować już w Młodzikach. Czeka Nas dużo grania z ciekawymi przeciwnikami z Małopolski. To kolejny etap w procesie rozwoju zawodników. Oczywiście zapraszamy wszystkich zawodników którzy chcą dołączyć do naszej drużyny.

Na koniec duże podziękowania dla Rodziców za pomoc, wsparcie i zaangażowanie, a w niektórych sytuacjach za zrozumienie. Dziękuję również Trenerowi Mateuszowi Krokoszowi za współpracę w całym sezonie.

Brawa dla chłopaków za cały sezon. To przyjemność pracować z takimi zawodnikami.”