17 grudnia 2020

Janusz Piątek nowym trenerem!

Akademia Piłkarska CANPACK Okocimski Brzesko dokonała bardzo ważnego wzmocnienia. Do sztabu szkoleniowego dołączył dobrze znany w regionie trener Janusz Piątek, który jeszcze nie tak dawno prowadził IV-ligowy BKS Bochnia. Szkoleniowiec będzie odpowiedzialny za szkolenie chłopców z rocznika 2009.

Janusz Piątek ma obecnie 36 lat. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, który posiada licencję UEFA A. W swojej piłkarskiej przygodzie występował głównie w zespołach z naszego regionu grając w takich klubach jak: MOSiR Bochnia, BKS Bochnia, Szreniawa Nowy Wiśnicz, Jadowniczanka Jadowniki, GKS Drwinia oraz Strażak Mokrzyska. Jako zawodnik miał również epizod zagraniczny, grając w szwajcarskim FC Acacias Ville.

Jako trener spędził najwięcej czasu w Bochni, gdzie najpierw odpowiadał za grupy młodzieżowe MOSiR Bochnia (od grup naborowych po Małopolskie Ligi młodzików oraz trampkarzy). Prowadził również juniorów młodszych na szczeblu małopolskim w BKS Bochnia.

Sukcesy odnosił jako trener Bocheńskiego Stowarzyszenia Futsalu, z którym zdobył 4 złote oraz 2 brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

W piłce seniorskiej prowadził zespół z Drwini, z którą w 2013 roku awansował do IV ligi, Rok później zakończył rozgrywki na 3 miejscu w IV lidze gr. wschodniej. Janusz Piątek prowadził również zespół z Podhala, a dokładnie Watra Białka Tatrzańska. Ostatnim przystankiem szkoleniowca był ponownie BKS Bochnia, którą prowadził w rozgrywkach IV ligowych.

„Bardzo się cieszę, że trener Janusz Piątek zdecydował się na pracę z młodzieżą w naszej Akademii. Jest to trener z bardzo dużym doświadczeniem zarówno w pracy z młodzieżą jak również z seniorami. Jestem przekonany, że wiedza i doświadczenie trenera mocno przyczyni się do rozwoju zawodników w Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko” – dyrektor Akademii Marcin Jurkiewicz.

Witamy w biało-zielonej rodzinie życząc przy okazji jeszcze więcej sportowych sukcesów.