20 września 2020

Akademia: Trampkarze lepsi od Unii Tarnów

W niedziele swoje spotkanie z Unią Tarnów rozgrywali również zawodnicy trenera Marka Małysy, którzy na własnym terenie odnieśli zwycięstwo 2:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Hubert Hirschmann oraz Szymon Kozieł. Jedynego gola dla przyjezdnych zdobył Fabian Jasiak, który jednocześnie dał prowadzenie Unii zdobywając gola po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy.

Dzięki wygranej pierwszy zespół trampkarzy awansował na pierwsze miejsce w tabeli mając na swoim koncie 18 punktów.

Marek Małysa (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„W dzisiejszym dniu moja drużyna stanęła na wysokości zadania. Był to jeden z lepszych przeciwników w lidze z jakim się zmierzyliśmy i przez to samo spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie. Taką samą opinie mieli również sędziowie mówiąc po meczu, że dawno nie widzieli tak szybkiego meczu w trampkarzach. Początek spotkania jednak nie ułożył się po naszej myśli. W 17 minucie meczu straciliśmy bramkę na własne życzenie. Zabrakło komunikacji miedzy obrońcą, a bramkarzem przez co piłka nie została wybita z światła bramki. Błąd ten skrupulatnie wykorzystał zawodnik Unii, który znalazł się w odpowiednim miejscu strzelając z metra do pustej bramki. Drużyna zareagowała pozytywnie wychodząc wysokim presingiem próbując jak najszybciej odrobić straconą bramkę. Udało się to jeszcze w pierwszej połowie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Druga połowa to już mecz otwarty w dwie strony. Za równo jedni jak i drudzy chcieli zdobyć trzy punkty. Dlatego duże słowa uznania dla naszego bramkarza, który obronił rzut karny i dał szanse na strzelenie drużynie bramki zwycięskiej. Musze pochwalić swoją drużynę, która zrobiła duży postęp, który jeszcze bardziej zaprocentuje w następnych meczach.”

Trampkarze (Małopolska 1 Liga Trampkarzy)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Unia Tarnów 2:1
Bramki: Hubert Hirschmann, Szymon Kozieł – Fabian Jasiak.

Okocimski KS: Mateusz Dziadowiec, Karol Dzień, Jakub Gicala, Norbert Grochola, Hubert Hirschmann, Szymon Kozieł, Krzysztof Krupa, Nikodem Łukasik, Kacper Szpila, Hubert Wągroda, Sebastian Wielgosz oraz Kacper Pawełek, Kacper Maciejasz, Jakub Okas, Jakub Szczeciński, Karol Tokarz, Brunon Turlej, Błażej Zaleński.