20 września 2020

Akademia: AP CANPACK Okocimski za silny dla Unii Tarnów

Ciekawie zapowiadało się dzisiejsze spotkanie juniorów młodszych, którzy na własnym terenie podejmowali zespół Unii Tarnów prowadzonej przez byłego trenera AP CANPACK Okocimski Brzesko Radosława Jacka. Spotkanie zakończyło się wygraną podopiecznych trenera Arkadiusza Śliwy, którzy zwyciężyli 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył Dawid Poliszak.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Spotkanie ożywiło się w drugiej części gry. „Biało-zieloni” zaczęli stwarzać co raz groźniejsze sytuacje pod bramką Unii, które jednak nie zamieniły się na zdobycz bramkową. Drogę do bramki znalazł dopiero Dawid Poliszak, który ładnym strzałem pokonał golkipera gości. Chwile później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak piłka po jego strzale powędrowała tuż nad poprzeczką bramki. Drugiego gola w spotkaniu zdobył Hubert Smulski, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej nie uznając tym samym gola dla AP CANPACK Okocimski.

Dzięki wygranej zespół z Brzeska awansował na trzecią lokatę w tabeli mając na swoim koncie 10 punktów.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski Brzesko): -„Dzisiejszy mecz z Unią Tarnów był naszym trzecim meczem w ciągu 7 dni. Odnieśliśmy 3 zwycięstwo, choć dziś nie przyszło nam to łatwo. Do przerwy nie mogliśmy sobie poradzić z dobrze zorganizowanym przeciwnikiem. Po przerwie wyszliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Lepiej zaczęły grać nasze skrzydła i nasza gra od razu wyglądała lepiej. Strzelona bramka wprowadziła spokój i pewność w nasze dalsze poczynania na boisku. Gratuluję mojej drużynie zwycięstwa i dziękuję za zaangażowanie. Pracujemy dalej bo za tydzień kolejny mecz u siebie z Tarnovią Tarnów.”

Juniorzy młodsi (Małopolska 2 Liga Juniorów Młodszych)
AP CANPACK Okocimski Brzesko – Unia Tarnów 1:0
Bramka: Dawid Poliszak.

Okocimski KS: Iwo Cichostępski – Igor Uryga, Patryk Jawień, Hubert Smulski, Sebastian Pasek – Piotr Pitaś, Michał Siudut – Dawid Poliszak, Oliwier Okas, Kacper Ciuruś – Wiktor Włodek oraz Tomasz Stokłosa, Karol Kliś, Michał Polanek, Marcel Kubala, Mikołaj Jędrzejczyk.