15 sierpnia 2020

Akademia: Relacja z obozu przygotowawczego dziewcząt

W dniach od 02-08 sierpnia na obozie przygotowawczym w Dębicy przebywały dziewczynki AP CANPACK Okocimski Brzesko. Podczas obozy zespół trenera Pawła Dudy odbywał dwa treningi dziennie na boisku naturalnym oraz orliku, które były tylko do ich dyspozycji. Po za tym drużyna mogła również korzystać z siłowni, która znajdowała się na obiekcie. Między treningami sekcja dziewczęca miała również okazję do korzystania z basenu za równo otwartego jak i zamkniętego.

Dziewczęta zagrały dwa sparingi, w środę z DAP Dębica, który zakończył się wygraną 5-2 (4 x Lilla Mikulińska i raz Julia Hajdo). Ostatniego dnia obozu zespół udał się do Krosna by tam zmierzyć się z Profbud Krosno (pięć ostatnich sezonów mistrzynie Podkarpacia). Tym razem spotkanie zakończyło się porażką ekipy z Brzeska, który wyniosła 0:12.

Paweł Duda (trener AP CANPACK Okocimski): -„Dużo się nauczyliśmy na obozie pod kątem taktycznym, rozumienia gry, ustawienia na boisku. Ćwiczyliśmy głównie otwarcie gry oraz wyjścia spod pressingu. Skupiliśmy się też na przejściu z obrony do ataku oraz z ataku do obrony. Właśnie mecz z DAP Dębica był najlepszym jaki do tej pory dziewczęta zagrały, abstrahując od wyniku, zagrały po prostu bardzo mądrze i skutecznie.”

Kadra: Emilia Nazimek, Lilla Mikulińska, Julia Waśniowska, Julia Hajdo, Nina gagatek, Weronika góral, Wiktoria konieczny, Gabriela Pawełek, Zofia Świerczek, Hanna duda, Aleksandra Kleśny, Aleksandra Nowak.