2 marca 2020

Akademia: Młodziki sparingowo z AP Progres Kraków

W niedzielę na sztucznym boisku przy stadionie Hutnika w Krakowie swój mecz kontrolny rozegrali młodziki rocznika 2007, którzy podejmowali rówieśników z AP Progres Kraków. Spotkanie to zakończyło się wygraną ekipy z Krakowa która wygrała 7:4. Strzelcami bramek dla „biało-zielonych” zostali: Kacper Sowa, Kacper Maciejasz, Nikodem Mgłosiek oraz Adrian Piekarz.

„Gospodarze w pełni zasłużyli na zwycięstwo. Byli lepiej przygotowani taktycznie i fizycznie. Mieli opracowane pewne schematy, z którymi nie mogliśmy sobie poradzić. Zaskoczony byłem, bo znam jakość chłopaków, ale tego dnia jej niestety nie pokazali. Byliśmy zbyt bierni w defensywnie i zbyt chaotyczni w ataku. Dużo czasu ostatnio na treningach poświeciliśmy na fazy przejściowe z obrony do ataku czy z ataku do obrony. Kolejnym elementem nad którym musimy się skupić to bez wątpienia reakcja po stracie piłki. Musimy szybciej podejmować próbę odbioru żeby to przeciwnik grał pod nasze dyktando. Mimo porażki nie zabrakło również momentów dobrej gry. Oddaliśmy dużo strzałów, niestety nasza skuteczność przegrała w starciu z dyspozycją bramkarzy Progresu, którzy tego dnia byli w doskonałej formie. AP dał nam dobrą lekcję i wskazał elementy nad którymi musimy jeszcze popracować. Najważniejsze teraz to wyciągnąć wnioski. „- podsumowuje trener Paweł Duda.

Mecz sparingowy
AP Progres Kraków – AP CANPACK Okocimski Brzesko 7:4
Bramki: Kacper Sowa, Kacper Maciejasz, Nikodem Mgłosiek, Adrian Piekarz.

Okocimski KS: Franciszek Paździoch, Kacper Gicala, Filip Bober, Tomasz Mleczko, Adrian Piekarz, Patryk Rabiasz, Igor Martyna, Nikodem Mgłosiek, Kacper Sowa, Kacper Maciejasz, Nikodem Gałat, Kacper Zachara, Bartosz Góra, Szymon Kliś, Kacper Urbańczyk, Dominik Szczygiełek.