29 grudnia 2019

Okocimski CUP: Sokół Słopnice najlepszy w sobotę

Za nami kolejne rozgrywki z cyklu Turniejów CANPACK Okocimski Brzesko CUP 2019, gdzie tym razem swoje mecze rozgrywali zawodnicy rocznika 2008. Wśród uczestników sobotnich zmagań znalazły się drużyny: Sokół Słopnice, Hutnik Kraków, KS Koszyce Wielkie, Piast Czchów, SP Wisła Kraków, SP Team Przecław oraz dwie drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Najlepszą ekipą w tym dniu okazała się Sokół Słopnice, która w meczu finałowym pokonała Hutnika Kraków 4:1. 

Turniej podzielono na dwie grupy, w których rywalizowały cztery zespoły. Grupę pierwszą reprezentowały ekipy: AP CANPACK Okocimski Brzesko I, Sokół Słopnice, KS Koszyce Wielkie i SP Wisła Kraków, natomiast w grupie drugiej znalazły się takie drużyny jak: AP CANPACK Okocimski Brzesko II, Piast Czchów, Hutnik Kraków oraz SP Team Przecław. Najlepszym zespołem w grupie pierwszej okazali się być zawodnicy Sokoła, który zainkasował na swoim koncie 9 punktów. O trzy punkty mniej miała z koli SP Wisła Kraków, która zajęła drugie miejsce gwarantujące awans do półfinałów mistrzowskich.

Grupa I
1.Sokół Słopnice 9 pkt
2. SP Wisła Kraków 6 pkt
3. KS Koszyce Wielkie 3 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko I 0 pkt

W grupie drugiej awans do półfinałów mistrzowskich wywalczyły drużyny Piasta Czchów oraz Hutnika Kraków. Oba zespoły uzbierały na swoim koncie po 7 punktów co pozwoliło im na zajęcie dwóch najlepszych miejsce w tabeli.

Grupa II
1. Hutnik Kraków 7 pkt
2. Piast Czchów 7 pkt
3. SP Team Przecław 3 pkt
4. AP CANPACK Okocimski Brzesko II 0 pkt

Po rozgrywkach grupowych przystąpiono do rozegrania spotkań półfinałowych, w których znalazły się drużyny z miejsc trzecich i czwartych. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy z Koszyc Wielkich oraz z drugiej drużyny AP CANPACK Okocimski Brzesko. Wynik tego spotkania zakończył się pewną wygraną gości, którzy zwyciężyli wynikiem 5:1 W drugim meczu półfinałów pocieszenia zmierzyli się AP CANPACK Okocimski I oraz SP Team Przecław. Wynik tego spotkania korzystniejszy była dla gospodarzy sobotniego turnieju, którzy wygrali 4:1.

Półfinały pocieszenia
KS Koszyce Wielkie – AP CANPACK Okocimski Brzesko II 5:1
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – SP Team Przecław 4:1

Chwile później rozegrano spotkania mistrzowskie, które zadecydowały o tym kto zagra w meczu finałowym. Pierwsza para to drużyny Sokół Słopnice i Piast Czchów, gdzie zanotowano wynik 3:1 dla Sokoła. W meczu drugim walka była bardziej zacięta gdzie z zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Hutnika pokonując Wisłę Kraków 1:0.

Półfinały mistrzowskie
Sokół Słopnice – Piast Czchów 3:1
Hutnik Kraków – SP Wisła Kraków 1:0

Mecz o 7 miejsce
AP CANPACK Okocimski Brzesko II – SP Team Przecław 1:4

Mecz o 5 miejsce
AP CANPACK Okocimski Brzesko I – KS Koszyce Wielkie 2:0

Mecz o 3 miejsce
Piast Czchów – SP Wisła Kraków 0:2

W meczu finałowym spotkały się drużyny Hutnika Kraków oraz Sokoła Słopnice. Spotkanie to rozegrano w systemie 2×10 minut co z pewnością miało wpływ na jeszcze większe emocję. Oba zespoły w poprzednim spotkaniach pokazały, że potrafią bardzo fajnie operować piłką stwarzając przy tym bardzo groźne akcję podbramkowe. Jednak w najważniejszym meczu sobotniego turnieju najlepsi okazali się być zawodnicy Sokoła, którzy bezapelacyjne wygrali pokonując rówieśników z Krakowa wynikiem 4:1.

Mecz finałowy:
Sokół Słopnice – Hutnik Kraków 4:1

Po zakończeniu rozgrywek zostały rozdane dyplomy oraz medale dla wszystkich uczestników niedzielnego turnieju. Natomiast dla pierwszych trzech zespołów przewidziano dodatkowe puchary, które wręczyli przedstawiciele klubu CANPACK Okocimski Brzesko dyrektor Akademii CANPACK Okocimski Marcin Jurkiewicz, wiceprezes ds. finansowych Rafał Zając oraz Radna Powiatu Brzeskiego Elżbieta Kania.

Tym razem najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Putaj (Hutnik Kraków). Królem strzelców został Filip Strug (Sokół Słopnice), który zdobył 7 bramek w sobotnich rozgrywkach. Natomiast najlepszym bramkarzem turnieju został Bartosz Gaweł (SP Wisła Kraków).

Tabela końcowa:
1. Sokół Słopnice
2. Hutnik Kraków
3. SP Wisła Kraków
4. Piast Czchów
5. AP CANPACK Okocimski Brzesko I
6. KS Koszyce Wielkie
7. SP Team Przecław
8. AP CANPACK Okocimski Brzesko II

Kadra AP CANPACK Okocimski Brzesko I:
Dawid Okas, Kacper Gut, Artur Wąsik, Filip Biernat, Szczepan Dziadowiec, Oliwier Gicala, Krzysztof sady, Oskar Górka.

Kadra AP CANPACK Okocimski Brzesko II:
Igor Bugajski, Nikolas Zydroń, Karol Wojewoda, Maciej rogoziński, Karol Wójtowicz, Maksymilian Dadej, Sergiusz Bryg.